Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj, myslím, že by se to hodilo více lidem, jak správně nastavit Git, aby nepřidával prázdné řádky? Myslím zakončení řádků v různých OS. Pracuji teď na MacOS s lidmi, co mají Windows a jakmile si stáhnu změny v Gitu, mám mezi řádkama mezery. Co všichni musíme mít nastaveno, aby to přestalo dělat, protože takhle nejde verzovat :-(

Na Windows používáme GitExtensions, na MacOS SourceTree, vím, že to bude někde v nastavení Gitu, ale třeba to je možné i přímo v programech, kdyby někdo věděl přesně kde.

Díky
juriad
Profil
Co vím, tak při instalaci na WIndows se Git ptá, jak má konvertovat konce řádků.
Slouží k tomu konfigurační vlastnost core.autocrlf. Viz https://help.github.com/articles/dealing-with-line-endings/.
Jakmile klienty nastavíš správně, použij nějaký skript na změnu všech textových souborů. V repozitory nechceš mít \r\n. Na to existuje nástroj s názvem dos2unix, ale ten pracuje nad jednotlivými soubory.
joe
Profil
Návody jsem různé četl, ale různí se. Aktuálně to máme tak, že na MacOS mám v core.autocrlf hodnotu input a na Windows je true. Takže v repozitáři by měly být soubory se zakončením LF.

Když na MacOS ale stáhnu soubory, mám v souborech \n\n\n\n třeba.
Keeehi
Profil
joe:
Když vytvoříš nový repositář a použiješ nové soubory, tak to stále dělá?
joe
Profil
To teď rychle bohužel nevyzkouším. Na Macu mám v IDE nastavené zakončení řádků na Unixové (LF). A soubory, které mi přišly rozbité, tak jsem v nich nahradil \n\n za \n (vícekrát za sebou), ale později jsem je zase stahoval "rozbité".

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0