Autor Zpráva
ETTHORRIEL
Profil
Dobrý den,
jakožto začátečník, který našel zálibu v tomto odvětví ( HTML & CSS & PHP & JAVASCRIPT...) zkrátka vše potřebné pro psaní webových stránek.

Chtěl bych se zkušenějších zeptat na pár rad. Zasekl jsem se ve fázi, kdy mám rozdělané stránky pomocí HTML & CSS ( Vizuální stránka věci je nějakým způsobem hotova, pozadí, menu atd.)
Nicméně jsem ve fázi, kdy nevím co dál.

Netuším, kde hledat informace pomocí čeho a jak se vytváří počítadla návštěvnosti stránek, počítadlo shlédnutí pod videem, registrace členů a diskuze pod videi. Vlastně ani nevím zda se používá k tomuto účelu Javascript, PHP či kombincace různých programovacích jazyků.

Takže může mě někdo ochotný nasměrovat na co bych se měl zaměřit, popřípadě mi třeba pomoci s konkrétním případem ( počítadlo shlédnutí atp.) ? Líbí se mi třeba design stránek návratdoreality kde právě tyto výše zmíněné věci mají.
Kolik umu a mistrovství v tomto oboru je potřeba k sesmolení něčeho takového ?
lionel messi
Profil
ETTHORRIEL:
Netuším, kde hledat informace pomocí čeho a jak se vytváří počítadla návštěvnosti stránek, počítadlo shlédnutí pod videem, registrace členů a diskuze pod videi. Vlastně ani nevím zda se používá k tomuto účelu Javascript, PHP či kombincace různých programovacích jazyků.
V zásade PHP, vhodné bude použiť aj databázu MySQL ako úložisko dát (nie je podmienkou). Iné jazyky ako .NET a podobne sú len alternatívou k najpoužívanejšiemu PHP.

JavaScript je tzv. klientský skriptovací jazyk, ktorý sa spracúva v prehliadači. Na všetky uvedené aplikácie potrebuješ serverový skript, ktorý dokáže dáta odoslať na server.

Čo sa týka základov PHP, môžem ti doporučiť Péhápko: Učebnice PHP tvorené tunajšími špičkami v odbore. Začiatočnícky kurz je už kompletný a podľa môjho názoru lepší než v akejkoľvek literatúre alebo inom webovom seriáli. Knižky by som zvažoval až ako pokročilejší zdroj.

MySQL je v češtine asi najlepšie popísané na linuxsofte: www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=232.
ETTHORRIEL
Profil
Díky za ochotu. Vážím si toho :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0