Autor Zpráva
MartinJ
Profil *
Ahoj rád bych změnil barvu aktivního odkazu. Dočetl jsem se, že v CSS se to dělá pomocí a:active.
Bohužel na odkaz to nemá žádný vliv. Kde dělám chybu ? Díky

#menu a {
  color: #ffffff;
  text-decoration: none;
  font-size: 14px;
  font-family: "Arial","sans-serif";
}
#menu a:hover {
  color: #3b7687;
}
#menu a:active {
  color: #3b7687;
}
Keeehi
Profil
MartinJ:
Jen jestli je to to, co si mysqlíš že to je. Aktivní je odkaz v době, po tom co se na něj klikne až do doby, než se stihne stránka přesměrovat. Můžou to být klidně nepostřehnutelné milisekundy.
MartinJ
Profil *
No rád bych, aby byl aktivní (jinak barevný) do doby, než se klikne na jiný odkaz, aby bylo vidět, kde se uživatel nachází.. Pokud je nějaká jiná (jednoduchá) možnost prosím o mírné nakopnutí.
weroro
Profil
MartinJ:
To, čo požaduješ v čistom CSS neurobíš. Ono totiž CSS nevie na akej stránke sa práve nachádzaš.
Pseudotriedy, ktoré sa snažíš použiť slúžia na niečo iné. Ukážka http://kod.djpw.cz/mxkb
Tomáš123
Profil
MartinJ:
Pokud je nějaká jiná (jednoduchá) možnost
Iné možnosti sú hneď tri:
1. V prípade, že sa stránky striedajú pomocou JavaScriptu, položka na ktorú klikneš bude aktívna, kým neklikneš na inú.
2. Na stránku kde presmeruješ užívateľa môžeš príslušnú položku manuálne vyznačiť.
3. Podobné dvojke, ale položku za teba vyznačuje PHP napríklad podľa aktuálnej adresy.
Keeehi
Profil
MartinJ:
Tak to jsem si myslel. :active se tvého problému vůbec netýká.
Jediné řešení je to udělat ručně. Prostě zrovna odkazu, který chceš aby měl jinou barvu na určité stránce ručně přidáš třídu, která tu barvu změní.
MartinJ
Profil *
weroro:
To je škoda. Tu ukázku jsem nějak nepochopil.


Keeehi:
Prostě zrovna odkazu, který chceš aby měl jinou barvu na určité stránce ručně přidáš třídu, která tu barvu změní.
To je fakt, asi to tak udělám, dík.
Keeehi
Profil
MartinJ:
To je fakt, asi to tak udělám, dík.
Ono to ani jinak moc udělat nejde.
Tomáš123
Profil
MartinJ, Keeehi:
Ono to ani jinak moc udělat nejde.
[#5]
MartinJ
Profil *
A co říkáte na tohle ? To je přesně ono : https://www.youtube.com/watch?v=TUys55Hn7xo
Keeehi
Profil
MartinJ:
Ano, to je přesně to o čem jsme tu psali.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0