Autor Zpráva
MartinJ
Profil *
Ahoj, nevíte náhodou, jak je to s podporou animovaných favicon ? Umí to pořád jenom Firefox, nebo je nějaká možnost, jak to zprovoznit i v ostatních browserech ?
Ikonu mám ve formátu .ico a zápis v hlavičce

<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" type="image/x-icon">

Díky za komentáře.
Keeehi
Profil
Je to spíš tak na hraní. Ale našel jsem projekt lab.ejci.net/favico.js který uvádí podporu pro Chrome, Firefox, Opera and IE11+.
weroro
Profil
MartinJ:
Ja mám pocit, že sa dá ako favicon použiť aj GIF, ktorý môže byť animovaný.
Bubák
Profil
weroro:
Pocit máš správný, ale s výjimkou FF prohlížeče obrázek favicony neanimují, ukazují první frame.
Starší IE umí jen *.ico, zda nové verze IE podporují animaci GIFu, netuším.
Str4wberry
Profil
Animaci by šlo simulovat rychlou změnou favicon. Tak funguje i ukázka, co poslal Keeehi. Šlo by tak teoreticky i rozanimovat GIF – stáhl by se JavaScriptem GIF, rozdělil na jednotlivé snímky a ty by se začaly střídat.
MartinJ
Profil *
Keeehi:
Díky, určitě vyzkouším.

Bubák
Umí ten IE vůbec něco ?
Nebo jinak, je někdo ochotný to vyzkoušet v nějaké nové verzi IE ? Nechci kvůli tomu instalovat okna. Ve WINE jsem rozchodil akorát 8.
Díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na MartinaJ:
Umí ten IE vůbec něco ?
Explorer favicony vymyslel. Jinak by to byly bookicony :-)

Mám tu Explorer 11.0.11 (což není úplně nejnovější) a na stránce, kterou odkázal Keeehi, mi změna ikony nefunguje. Je to trochu škoda. Ale když v Mozille narazím na nějaký web mající v ikoně nějakou rozjařilou animaci, které se můžu zbavit jedině tak, že stránku zavřu, tak si říkám, že to možná zase taková škoda není. Připadá mi, že od různých oblastí obrazovky očekává uživatel různou míru aktivity a že pak i taková malá animovaná mrška může ukrást víc pozornosti, než video překrývající čtvrtku obrazovky.

K čemu to potřebuješ?
MartinJ
Profil *
Chamurappi:
Připadá mi, že od různých oblastí obrazovky očekává uživatel různou míru aktivity a že pak i taková malá animovaná mrška může ukrást víc pozornosti, než video překrývající čtvrtku obrazovky.

Souhlasím, že pokud je to nějaká šílená animace, tak určitě. Já mám jenom dva snímky. Jedná se o terminál, kde bliká po 1 sekundě kurzor. To snad nemůže nikoho rozptylovat. K čemu to potřebuju ? Prostě se mi to líbí a nemá to každý :)
http://s11.postimg.org/7hgt4rpy7/favicon.gif

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0