Autor Zpráva
JirkaF
Profil *
Zkouším si napsat web stránku podle návodu na stránkách "jak psát web" ale opravdu to nejde. Vytořím objekt v notepadu a změním mu koncovku na html. ale místo toho aby se ikona změnila na IE nebo FF tak se zobrazí jen ikona nedefinovatelnosti. Když otevřu pomocí programu FF nebo IE tak se nezzobrazuje zdrojový kod ani editor kodu tak jak říká nápověda. Co dělám špatně??
Cody
Profil
Těžko říci, zkus em dát ten zdrojový kód an napiš název souboru.
ppooler
Profil
Ty chceš hned začít psát čistý HTML ?-doporučuji wysiwyg editor Nvu,kde znaslost HTML nebudeš ( téměř )potřebovat .Je úplně zdarma a v češtině !
Jediná nevýhoda těchto editorů,je prý že ukládají zdrojový kód poněkud chaoticky,ale to Ti může být ze začátku jedno.
ronan
Profil *

<html>
<head>
<title>Moje prvni stranky</title>
</head>
<body>
Vitam vas na mych prvnich strankach!
</body>
</html>


Zkopiruj si tento HTML kod do notepadu. Dale v dialogu Windows "Ulozit jako" zapis nazev souboru jako "neco.html" (bez uvozovek) a u "Ulozit typ jako" vyber "Vsechny soubory". Klini na Ulozit a soubor muzes otevrit v libovolnem prohlizeci. Pokud ti to stale nejde, nerozumim tomu, podle me si jen doted delal neco spatne.
JirkaF
Profil *
nvu jsem zkusil to mi jde a už jsem to i použil ve zkušební praxi. Problém mám při tom když zkopíruju jakýkoliv kod včetně toho co tu je zobrazen tak se mi to i uloží jen jako text ale zobrazí se hotová stránka tedy to co ten kod ma představovat. Když vytvořím html soubor v nvu a uložím jej tak se mi neotevře a hlásí mi to že win nemá přístup k požadovanému souboru. Jsem s toho jelen
JirkaF
Profil *
děkuji za vaši snahu mi poct. Už jsem našel kde dělám chybu. Špatně jsem zadával koncovku prostě jsem to dělal obráceně.
JirkaF
Profil *
nicméně mi zůstává problem v tom že win nenajdou už vytvořené html soubory
Mistr
Profil
A co když třeba HTML soubor stáhneš odněkud z internetu, to se Ti zobrazuje v pořádku?
Mistr
Profil
A co když dvakrát poklepeš na tu ikonku, nerozjede se Ti webová stránka v nějakém prohlížeči?
Radek Hrabůvka
Profil
ronan Dale v dialogu Windows "Ulozit jako" zapis nazev souboru jako "neco.html" (bez uvozovek)
Když dáš uvozovky, windowsy "spolknou" koncovku, zde html, a nebudou tam vnucovat koncovku programu, zde txt, takže nevznihne neco.txt.html
ronan
Profil *
Dik za opravu
Radek Hrabůvka
Profil
ronan To není oprava, ale jen doplnění, navíc se trik s uvozovkami dá použít také v programech, kde není pro ukládání volba "všechny soubory", nemusí se pak přejmenovávat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0