Autor Zpráva
nepolíbená
Profil
Ahoj
Jak propojit s html externí js, chápu a fungovalo mi to. Ale zkouším si různé příklady a nechápu, proč mi toto externě nefunguje:
var x = 5;
var y = 6;
var z = x - y;
document.getElementById("demo").innerHTML = z;

Má se to z externího souboru zapisovat jinak?
Děkuji.
lionel messi
Profil
nepolíbená:
Má se to z externího souboru zapisovat jinak?
Nie, v tejto diere myš nebude. :-)

V JS kóde chybu nevidím, skús ukázať HTML (ideálne vo forme živej ukážky).
weroro
Profil
nepolíbená:
Je dosť možné, že pripájaš externý JS súbor na začiatku dokumentu (v <head>) a v tej chvíli ešte neexistuje element s id="demo".
Chamurappi
Profil
Reaguji na nepolíbenou:
Externí skript funguje přesně stejně jako interní, jediný rozdíl je v tom, že jeho stažení může trvat déle, ale na druhou stranu se zase může kešovat, takže opakované načtení stránky bude naopak rychlejší.

Chyba bude v něčem jiném. Stránka se rozebírá postupně, skripty se vykonávají okamžitě, jak jsou načtené (interní i externí). Jsi si jistá, že element s id="demo" existuje v okamžiku, kdy se spouští skript? Nedáváš externí <script> do <head>, zatímco interní jsi měla na nějakém rozumnějším místě? (On totiž <script> v <head> nemá moc smysl.)
nepolíbená
Profil
weroro:
Ano. Přesně takhle ho připojuju, takže tohle je problém? Mám ho připojit až v body?
lionel messi
Profil
nepolíbená:
Ano. Přesně takhle ho připojuju, takže tohle je problém? Mám ho připojit až v body?
Áno, ale v každom prípade až za element s id demo (inak sa situácia nezmení). Externé skripty sa v súčasnosti pomerne často pripájajú napr. v pätičke dokumentu (čiže ako úplne posledné v rámci body).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0