Autor Zpráva
Kos112567
Profil
Ahoj,

měl bych takový problém s pozicováním stránky, dělám web www.sokolmilicin.cz - potřeboval bych, aby celý article byl vždy uprostřed stránky. V různých rozlišeních se mi různě zobrazuje - hlavně pravý prvek, který mi utíká pořád více a více doprava (je nastylován pomocí float: right) - vím, že utíká doprava, protože se nemá o co zastavit, ale nevím jak toho docílit.

PS
Možná se to dělá pomocí javascriptu - s webem začínám a opravdu nevím :)

Díky
Tomáš123
Profil
Kos112567:
V různých rozlišeních se mi různě zobrazuje
To preto, lebo kombinuješ relatívne (div#centrovac) a absolútne (#obsah section) jednotky na určenie rozmerov. Používaj iba jeden typ (radšej pixely, aby nevznikal elastický layout).
Kos112567
Profil
Jaký #obsah section máš na mysli? :) Já to nikde nemůžu najít...

U toho divu#centrovac jsem to relativní vymazal, nicméně problém pořád přetrvává
Tomáš123
Profil
Kos112567:
Jaký #obsah section máš na mysli?
Mám na mysli prvok <section>, ktorý sa nachádza v <div>-e s identifikátorom obsah.

nicméně problém pořád přetrvává
Pretože si nič nezmenil. Máš tam deklaráciu width: 85%. Zmeň ju na nejakú relevantnú šírku v pixeloch.
Kos112567
Profil
Jasně :) Ale když jí změním na absolutní hodnotu, levý i pravý prvek bude pod obsah - ten centrovac tedy zabalit pouze do <section>?

A tomu kalendáři dám float: left; aby se zastavil o ten <section> a potom si ho pouze vnějším okrajem nastavím?
Tomáš123
Profil
Kos112567:
Prvku <article> nastav šírku v absolútnych jednotkách (kdesi okolo 1000px). Pridaj i margin: auto, ktorý obsah vycentruje.

Nič viac nie je potrebné meniť, i keď úprava kódu by sa hodila. Je tam strašný bordel a je to zbytočne zložité. Tak jednoduchá stránka ako je tá tvoja by sa dala napísať na pár riadkov.
Kos112567
Profil
Super, takhle jsem si to představoval...Díky moc! :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0