Autor Zpráva
icefireCZ
Profil *
Nemůžu centrovat ul, což je celkové menu, taky bych ho rád trošku posunul doprava

HTML
<ul class="nav">
            <li><a href="#">Najdi si hru</a></li>
            <li><a href="#">Jaký je náš cíl?</a></li>
            <li><a href="#">Kontakt</a></li>
        </ul>

CSS
.nav {
  margin: 0 auto;
  border: 1px dotted yellow;
  text-align: center;
  padding: 0;
}
.nav li {
  display: inline-block;
  color: white;
  padding: 15px;
  border: 3px solid #2E9FFF;
  text-align: center;
  width: 150px;
  background-color: DodgerBlue;
  font-size: 100%;
  transition: ease 0.5s;
  text-decoration: none;
}
.nav li:hover {
  cursor: pointer;
  border: 3px solid #2E9FFF;
  border-radius: 50px;
  background-color: #1a1a1a;
}
.nav li a {
  text-decoration: none;
  color: white;
}
Keeehi
Profil
Když má .nav 100% šířku, tak přece není co centrovat. Ta ukázka vypadá sama o sobě celkem v pořádku. V kontextu stránky to už tak být nemusí, ale to jsi sem nedal. Pro příště bude lepší, když na ukázku využiješ kod.djpw.cz.
Posunutí doprava se dá zařídit levým marginem, případně padingem a nebo relativním pozicováním.
icefireCZ
Profil *
Keeehi:
Nechápu to, v kod.djpw.cz to funguje normálně, ale jakmile to v NetBeans otevřu v Google Chromu, menu vůbec nereaguje.


Keeehi:
Dobrá už vím kde je zakopaný pes, je to v programu NetBeans, jelikož se mi to posouvá jak v kod.djpw.cz, tak v Brackets programu.
Bubák
Profil
Jako největší chybu, kterou jsi nezmínil, je že plocha , kde je aktivní odkaz, je podstatně menší, než ta, kde funguje hover, navíc mateš uživatele i tím, že na neaktivní části měníš kurzor na pacičku.
Pravděpodobně jsi chtěl něco takového: http://kod.djpw.cz/xamb

Tvé poznámky o tom, kde je zakopaný pes, jsem nepochopil.
icefireCZ
Profil *
Bubák:
To s těma tlačítkama jsem už vyřešil, jinak děkuji za snahu :)

Asi 3 hodiny jsem bádal nad tím proč mi to menu nešlo vycentrovat nebo aspoň posunout, no a po těch cca 3 hodinách jsem vyzkoušel i jiné programy a tam už to menu fungovalo jak má, takže zakopaný pes byl program NetBeans, který asi neumí centrovat, takže napíši autorům programu.
Tomáš123
Profil
icefireCZ:
NetBeans, který asi neumí centrovat
A ktorý editor centrovať vie? Alebo má NetBeans nejaké zobrazovacie okno výsledku (netuším, nepoužíval som ho)? Skôr myslím, že je problém v nejakom prehliadači, čo vedie k tvojmu kódu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0