Autor Zpráva
dwqd
Profil *
Zdravím, prosím Vás potřeboval bych radu. Pustil jsem se do tvorby systému pomocí nette. Jeden dost zásadní problém co mám je ten, že v nette nejsem pokročilý a tak jsem se rozhodl využívat jen Selectonu....prostě nepoužívat MVC, ale jen využívat komponenty. Je to dost špatný nápad ? Vlastně myšlenka je taká že strukturu systému (hierarchii) si vytvořím sám a při programování budu využívat komponenty nette. Všem díky za názory, případně za tipy jak by jste to udělaly vy. Toto je můj návrh struktury celé aplikace...
bestik_63
Profil
Doporučuji se nejprve vrhnout na studium MVC a pak začínat nový projekt. Až pochopíš proč MVC ulehčuje práci, tak si oddychneš, protože si ušetříš spoustu hodin programování. Díky MVC je kód daleko přehlednější a jednodušší na úpravy. Jen je nutné u toho více přemýšlet. Pozdější úpravy kódu se projeví všude :-) Já jsem na MVC přešel teprve nedávno a mám s tím jen samé dobré zkušenosti.
dwqd
Profil *
bestik_63:

Problém je, že ten systém by měl být v pracovní verzi třeba za měsíc. Ale moc se mi to nelíbí a myslím si, že to nezvládnu. Taky jsem pro MVC, to rozhodně. Tak já nevím, nejde nic tak složitého sesmolit během chvíle...a programovat systém od znovu by bylo minimálně na půl roku a ještě plný chyb a bezpečnostních děr, v tomto se mi FW strašně zamlouvá hlavně to Nette. Takže určitě doporučujete nelámat nic přes koleno aby se to hlavně nějak udělalo, protože ta kvalita systému a pozdější úpravy by byli takřka nemožné... Nejspíš mě to bude stát zaměstnání....ale vrhnu se tedy na studium MVC. Když už něco dělat, tak pořádně a co nejkvalitněji. Děkuji za názor.
bestik_63
Profil
Pokud ten systém pak budeš chtít dále rozšiřovat, tak se vyplatí naučit MVC. Pak budeš brečet. Zejména pokud používáš tzv, špagetový kód
dwqd
Profil *
bestik_63:
Špagetový kód rozhodně nepoužívam.... ale chci v tom MVC umět
Snipo
Profil
Podľa mňa to nie je nič zložitého (MVC princíp), daj tomu 1-2 dni a základy určite pochopíš. Ak to potrebuješ na rýchlo, je kopa už vytvorených MVC riešení kde sa venuješ priamo vývoju tvojej aplikácie a neriešiš veci ako smerovanie atď. Nette som obišiel širokým oblúkom takže neviem ako tam je MVC implementované používať ale asi to tiež nebude veľmi zložité. Ja osobne som začal vytvorením vlastného mini MVC frameworku a na tom som práve pochopil ako sa veci majú, až potom som sa začal zaujímať o ďalšie frameworky ( hlavne Symfony ).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0