Autor Zpráva
sjiamnocna
Profil
Ahoj, pracuju teď s hostingem Onebit - povedlo se mi ( i přes poměrně hloupě automaticky nastavené zabezpečení) nahrát pokusný soubor (Adminer, přejmenovaný na index.php), bohužel podle IP adresy, kterou jsem našel není možné zobrazit stránku. Nechci udělat díru do přesouvaných stránek, a chtěl bych stránky zkopírovat nějak, abych potom jen přepnul DNS. Je toto s OneBitem možné?

Po zadání IP se mi zobrazí toto:
Marschmallow
Profil
sjiamnocna:
To je logické. Na jednom serveru, který má jednu IP adresu je více hostingů (zákazníků s různými doménami). Proto se Ti nezobrazí pod IP adresou zrovna Tvůj webhosting (jsou jich tam stovky). A o správné zobrazení obsahu na danou doménu se stará .htaccess.

Takže na jeden server (1 IP adresu) směřuje třeba dvacet domén. A v .htaccess je podmínka, že pokud uživatel přijde z domény (HTTP Host) domena1.cz, tak se zobrazí ta a ta složka, pokud z domény domena5.cz, tak se zobrazí zase jiná složka.
sjiamnocna
Profil
To mě nenapadlo - např. na Wedosu je možné web zobrazit přes přidělenou subdoménu (xxx.wedos.cz) ještě před publikací.
________________________

Co mám udělat u 1. bodu a jak potom přistupovat k webu?
https://www.oneadmin.cz/onebit/onehelp/kb/zobrazeni-stranek-pred-zmenou-dns
Keeehi
Profil
sjiamnocna:
Pro zobrazení obsahu stránky z tvého odkazu je vyžadováno přihlášení. Takže my žádný první bod nevidíme.

Pokud máš doménu a ta teď míří o jinému poskytovateli, můžeš si vytvořit subdoménu třeba new.example.com a tu nasměrovat na onebit. Pak už to bude mít doménu a půjde to rozlišit.
ONEbit_cz
Profil
Dobrý den,

zmíněnou stránku s nápovědou lze zobrazit i zde:
http://www.onehelp.cz/onebit/kb/zobrazeni-stranek-pred-zmenou-dns

Doporučujeme postup s úpravou souboru hosts, ale rádi Vám připravíme i alias.
V každém případě stačí, když nám z administrace napíšete a my Vám se vším poradíme. :)

Pěkný den přeje webhosting ONEbit
sjiamnocna
Profil
Alias je přesměrování z nějaké subdomény onebitu?
___
děkuji, vyzkouším podporu
Hnáta
Profil
Alias je, že například pod subdomena.onebit.cz se Ti zobrazí stejný obsah, který máš předpřipravený pro prezentaci pod doménou nejakadomena.cz na jejich serverech. Pro jednoznačné otestování (fixní odkazy, funkčnost .htaccess, atp.) je však vhodnější úprava souboru hosts. Pro vytvoření aliasu je nutné kontaktovat Tech. podporu ONEbitu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0