Autor Zpráva
Leon1
Profil
Zdravím,

jsem v seo začátečník. Stalo se mi, že jsem na server hodil svůj web s koncovkami souborů .xhtml, což, jak jsem se později dozvěděl, je nestandardní, a moje stránky se nezobrazily klasicky na http://www.nazevdomeny.cz, ale na doméně bez www. Chybu jsem opravil, smazal původní obsah s xhtml a nahrál obsah ve formátu html. Stránky se již objevují klasicky na doméně s www. Zahájil jsem jejich propagaci (na doménu s www) a následně jsem zjistil, že seznam zaindexoval i doménu bez www.
Jelikož se jedná o relativně nové stránky, jejich hodnocení je zatím zanedbatelné. Obávám se, aby nedošlo k duplicitě a seznam nevyřadil z indexu verzi s www, kterou preferuji a propaguji. Mám tuto situaci řešit přesměrováním 301 na verzi s www? Co se stane pak? Dojde k nějakým komplikacím, když obě verze domén zatím nemají hodnocení?
Dále bych se ještě zeptal, zda k indexaci varianty bez www došlo kvůli mé chybě s xhtml a zda mohu ze serveru smazat obsah verze bez www a zda by to mělo smysl. Omlouvám se, jsem opravdu jen v začátcích. Děkuji za rady.
Kajman
Profil
Ano verzi bez www přesměrujte na verzi s www. Adresy s koncovkou xhtml můžete navíc přesměrovat na odpovídající adresy s koncovkou html.

Tím komplikace nenastanou.
Leon1
Profil
Tak už mi to Seznam zřejmě kvůli duplicitě verzí s www a bez spočítal. Stránky se v podstatě v SERP již nezobrazují, ani jedna varianta.
Chápu to tedy správně, že mám vytvořit texťák .htaccess a hodit ho na server do adresáře s obsahem stránek s následujícím kódem?
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^nazevdomeny\.cz [nc]
RewriteRule (.*) http://www.nazevdomeny.cz/$1 [R=301,L]

Tento kód by měl tedy přesměrovat jakoukoli stránku webu (tedy ne jen index.html) bez www na jakoukoli odpovídající stránku webu s www?
Předpokládám, že poté, co se ujistím, že to funguje, můžu do formuláře Seznamu pro vkládání nových stránek robota tímto způsobem upozornit, že je zde stránka ve verzi www, aby ji opět zařadil do indexu?
Děkuji za odpovědi.
Leon1
Profil
Ještě bych se rád taky zeptal, jestli nakonec není lepší v daném případě doménu bez www znepřístupnit na serveru. Zkrátka tuto verzi domény zrušit. Je něco takového možné, případně jak toho docílím?
Kajman
Profil
Pokud máte na hostingu povolené využití .htaccess a mod_rewrite, tak tam ten soubor nahrajte a otestujte presměrování
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^nazevdomeny\.cz [nc]
RewriteRule (.*) http://www.nazevdomeny.cz/$1 [R=302,L,NE]

Když to bude podle představ, upravte 302 na 301.

Ale osobně si myslím, že vypadnutí ze SERP nebude mít souvislost s duplikací www a bez www varianty. Zkuste si zapnout pro ten web google webmaster tools, třeba to pomůže odhalit chyby, které vadí i seznamu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0