Autor Zpráva
exofus
Profil
Zdravím špatně se mi zobrazuje diakritika :( četl jsem tady o tom články a 99% odpovědí je set names
//connection to the database
$dbhandle = mysql_connect($hostname, $user, $password) or die("Unable to connect to MySQL");
mysql_select_db($dbname,$dbhandle) or die("Could not select database");
MySQL_Query("SET NAMES 'utf8'");
a nepomáhá to :(

Server mám nastavený na UT8 zkoušel jsem i general_ci i Czech_ci. Vyvíjím v PSpadu mám tam kódování nastaveno na UTF8 v hlavičce stránky mám utf8 všude mám utf 8 a nic.
Nebo spíš skoro nic -> uložím do dob něco php skriptem do DB se mi uloží nesmysly z ? místo čekých znaků ale na www to vypadá dobře, problem nastává při vyhledávání
když na stránkách dám vyhledávat slovo sušenka v selectu mam slovo sušenka ale v DB mám su?enka -> result 0 když dám do selectu su?enka result 1 row.

Když slovo sušenka napíšu ručně v MyPHPAdminovi do db tak na stránkách vidím su?enka ale v db to zas vidím dobře. Už s toho rostu všude mám utf 8(server, tabulka, sloupec v tabulce) a pořád to nefunguje tak jak má :( nechci přecházet na win1250, UTF je přece to nej co může kódování nabídnout ne ?

Díky za každou pomoc
Taps
Profil
exofus:
Máš soubory i uloženy v UTF-8?
exofus
Profil
Ahoj, ano soubory - php skripty jsou uloženy v UTF8
Taps
Profil
exofus:
s ohledem na to, že ruční vkládání do phpmyadminu proběhne korektně tak chyba bude někde na úrovni souborů. Zkus si ty soubory ještě jednou projít zda máš všechny uloženy v utf8 a zda v nich máš správně nastaveno kodování v hlavičce. Co máš uvedeno v hlavičce?
exofus
Profil
všechno jsem vylifroval a zbylo mi jen
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

ale pořád to same :(
Taps
Profil
exofus:
zkus použít
<meta charset="UTF-8">
exofus
Profil
takže zredukoval jsem počet souborů na jeden je uložen v UTF8 na DB je všechno v UTF 8 použil jsem
<meta charset="UTF-8">
a nic pořád to same dokola pokud to vložím ručně do db přes myPHPAdmin nebo jiný soft vše je ok-> nicméně select to nezobrazí dobře


VYŘEŠENO ale maras po skoro celodenním bloudění na různých webech a pomohla mi uprava my.ini souboru MySQL server zapnul jsem tam následující řádky :

## UTF 8 Settings
init-connect=\'SET NAMES utf8\'
collation_server=utf8_unicode_ci
character_set_server=utf8
skip-character-set-client-handshake
character_sets-dir="D:/xampp/mysql/share/charsets"


works like a charm ;) díky Tapsovi za pomoc a hlavně ochotu a jestli jsem právě objevil Ameriku tak mě hned neukamenujte :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0