Autor Zpráva
Orfeus
Profil
Zdravím lidi,
Nejsem si jistý, jestli to tu už někdy nezaznělo, s css teprve začínám, takže je možný že to googlu ani neumim tak přesně popsat, a tvořím svoji první složitější stránku, tak snad to napíšu srozumitelně. Jde mi o to, že mám pomocí css pozicování rozvrženou stránku na hlavičku, menu a obsah, a rád bych navigaci zjednodušil, aby to nenačítalo při každým kliknutí na nějakou položku menu všechnu tu grafiku znova, ale aby bloky hlavička a menu to načetlo jen jednou a pak se už měnil jen ten jeden blok "obsah", jde to nějak? zkoušel sem různě implementovat tag target stylem pokus omyl, ale to moc nefungovalo, je na to nějakej tag přímo jen pro css, nebo je potřeba kombinace css a javy, nebo css a php? Případně by mi pomohla jen rada, kde takovej návod najdu. Předem dík, a omlouvám se za slohovku, já to stručně nějak neumim.
juriad
Profil
Orfeus:
Toto bylo možné pomocí rámů. Ale to už nikdo nepoužívá, protože to mělo spoustu problémů.
Dnes prostě každá stránka obsahuje hlavičku, patičku a všechny dalši prvky.

Máš-li hosting s PHP, stačí ti jedna jediná funkce include, kterou můžeš stránky skládat z kousků.
Viz polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=include
Trejpa
Profil
Orfeus:
Nejlepší bude použít serverový program (třeba PHP), který tu stránku poskládá na straně serveru. Může umět zvýrazňovat aktivní položku v menu a měnit titulek stránky podle načteného obsahu. Hotovým programům, které umí i stránky upravovat, spravovat uživatele a další věci, se říká redakční systémy (jsou i zdarma, například Wordpress, Joomla).

Bez serverového programu zbývá několik variant, obvykle s nějakou nevýhodou: Skládání stránek z kousků.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0