Autor Zpráva
Kristian
Profil *
Prosím,
k čemu je Validátor a jak se s tím pracuje nebo co udělat dál s jeho výsledkem neboli chybami?
Mě Validátor na stránce zobrazí 60 chyb a přesto tato stránka funguje na webu dobře.
Přezkoušel jsem jí i v jiných vyhledávačích a je přesto O.K.
Děkuji.
Petra
Profil
Validátor kontroluje syntaktickou správnost jazyka. Některé syntaktické chyby na vzhled vliv mít můžou, jiné ne. Chyby můžeš opravit nebo se na to vykašlat.
někdo
Profil *
pokud to funguje v MSIE, Firefoxu a Opere a nemas tam vylozeny "prasarny", tak mi prijde lepsi nepridelavat si praci a vybodnout se na to. jinak validita znamena shodu s normou nejake verze (x)HTML nebo CSS...
P.S. hadam ze to nebudou vyhledavace, ale prohlizece =) proc si to kazdej plete (treba moje matka)?? =))
Radek Hrabůvka
Profil
Kristian Validátorů je mnoho. Podle dotazu předpokládám že jde o jeden z HTML validátorů a křišťálová koule napovídá, že jde o W3C HTML validátor.
Jak píše Petra, jsou různé chyby.

jak se s tím pracuje nebo co udělat dál přešteš si, co validátor píše a zkusíš chybu odstranit. Málo závažnou chybu můžeš nechat tak, nebo na později. Pro začátek je vhodné, pokud ti někdo napíše, jak závažné chyby na stránce máš a poradí, co s nimi.

Já nejčastěji používám na kontrolu Tidy validátor (v PSPadu), lze jeho výpisu lépe chápu, jaké chyby jsou na stránce a dělí je na warningy (varování) a errory (vážné chyby). Errorů je dobré se zbavit a u varování použít vlastní úsudek.

Pokud bys tady dal odkaz na stránku (pokračovat tady nebo do sekce XHTML, Doctype a validita, je možné poradit ti mnohem konkrétněji.
Kristian
Profil *
Děkuji všem zainteresovaným za odpovědi.
Mému "naturelu" je nejblíže Petra i když odpověď od Radka mi velmi imponuje - ale nechci
prožívat trapné chvíle při reakci na mé stránky pokud bych zde uváděl odkaz. Každopádně
vycházím z toho že jsem si nainstaloval Operu a Firefox ve kterých stránky po napsání
projdu a pokud fungují tak to pošlu.
Přijal bych rád radu který prohlížeč je takový - že pokud stránky v něm vše fungují -
tak to bude fungovat na všech ostatních ?
Nakonec uvedu, že tvorbu provádím ve Front Page, jsem spokojen a domnívám se že při trochu kreativity se v tomto programu dají vytvořit stránky na profesionální úrovni - což však je věc do jiné diskuze.
[b][/b]
ronan
Profil *
Takový prohlížeč není. Doporučuji ti projet si stránky ve třech nejpoužívanějších prohlížečích - Firefox, IE, Opera. Pokud by sis chtěl být opravdu jistý, zkus to ještě v Safari a Netscape Navigator (ty ale používá dost málo lidí).

Ve Front Page se nedají udělat stránky profesionální kvality, protože k profesionální kvalitě patří i profesionálně provedený kód, což ti Front Page neudělá nikdy - proto ti validátor vyjede 60 chyb (a podle mě zjistíš, že se stránky nezobrazí všude stejně). Zeptej se tady někoho z profesionálů, proč nedělá stránky ve Front Page. Vlastně v žádném WYSIWYG editoru se nedá bez piplavé ruční úpravy kódu udělat skutečně profesionální web (podle mého názoru).
Radek Hrabůvka
Profil
Kristian Neboj se dát odkaz, Yuhů píše na úvodní stránce JPW: "Diskusní fórum na Jak psát web je určeno spíše začátečníkům."
Trochu mimo téma, když už jsi to začal: S trochou kreativity se dají vytvořit stránky, které jsou přehledem funkcí Front Page a a fungují jen v IE. Bez znalosti HTML, CSS a chyb prohlížečů profesionální stránky nelze udělat (v žádném programu).
Kristian
Profil *
Děkuji všem.
Jistě že profesionálové dělají stránky jinak a nerad bych se jich všech dotknul,
přesto si myslím že člověka hledajícího svou informaci na webu nenapadne dívat se do „zdrojáku“ a pozastavovat nad tím jakým způsobem stránku vytvořili. Při prohlížení fotografie také nepřemýšlím nad tím jak byla „uvařena“ vývojka nebo jak laborant stál u zvětšováku a exponoval. Důležité je - zda je o produkt zájem a aby to fungovalo. Nechci však zde zavádět diskuzi.
Děkuji.
Timy
Profil
Kristian
To už se pomalu ale jistě dostáváme k tématu, k čemu je dobrá validita a to už se tady několikrát řešilo, takže namátkou třeba viz tady http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=10&topic=1 4436
ronan
Profil *
Kristián: chápu tvé argumenty, ale: když vidíš na webu profesionálně designově udělané stránky (například web nějaké webdesignerské firmy), tak mi věř, že NIKDY nebudou takovéto stránky vytvořeny v jakémkoliv WYSIWYG editoru. To je ten problém. Jistě, já když surfuju na internetu, taky nezkoumám zdrojáky, ale to, jestli to dělal začátečník v editoru nebo profesianál (ani to nemusí být profesionál, ale prostě jen člověk, který ví, o co jde) se pozná na první pohled. Ukaž mi web, který mě v hlavičče <meta name="generator" content="Front Page">, který je opravdu hodně hezky a přehledně vyvedený. Nemusí jít o žádný složitý a velký projekt, ale stačí malý web. Prostě se to pozná:)

Navíc, on není ten přehledný a bezchybný zdrojový kód tak nedůležitý, jak by se na první pohled mohlo zdát - má to vliv například na pozici ve vyhledávačích a taky samozřejmě na správnou zobrazitelnost v, třeba těch alternativních a málo používaných, prohlížečích.
Timy
Profil
ronan
Ukaž mi web, který mě v hlavičče <meta name="generator" content="Front Page">, který je opravdu hodně hezky a přehledně vyvedený.
imho http://www.volny.cz/m.hudy/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0