Autor Zpráva
Thelvyn
Profil *
Nevim jake kodovani mam pouzivat, jestli jet na iso-8859-2, nebo na utf??? reknete mi nejake zkusenosti + nejake vyhody
Diky
Šlaha
Profil
Je to v podstatě jedno, ale pokud už se rozhodneš nepoužívat windows-1250, doporučuji jít na utf-8.
Thelvyn
Profil *
windows nebudu pouzivat urcite, takue utf??? a proc zrovna to?
Jakub
Profil
Z toho bude flame... UTF je znaková sada, která obsahuje znaky všech jazyků -> v budoucnu asi převáží. Krom toho je to defaultní kódování XML a umožňuje dnes psát validní X(HT)ML bez použití prologu, který ne všechny prohlížeče dokážou korektně zpracovat.
Většinu svých webů mám i iso-8859-2 a v tuhle chvíli jsem naprosto spokojený. Takže je to IMHO jedno.
Šlaha
Profil
iso-8859-2 je v podstatě současný standard (respektive donedávna byl - to nevím)
utf-8 je standard budoucnosti (respektive odnedávna je - nevím)
Timy
Profil
Thelvyn
windows nebudu pouzivat urcite
proč?
Dero
Profil
Stejně jako Timy nechápu, proč uvažovat o iso-8859-2 a přitom zavrhovat windows-1250. Je snad problém v názvu?
Thelvyn
Profil *
jo problem je to ze je to zase vymysl windowsacky.............
bojars
Profil
Thelvyn ono problém je vtedy, keď to nie je funkčné... pod Windowsami sa najlepšie robí s Windowsáckym kódovaním, a je to funkčné (zatiaľ) všade, takže kódovanie windows-1250 nie je problém.
Problém je, že si niekto myslí, že keď to bude zavrhovať, tak je potom "In".
Timy
Profil
Thelvyn
jo problem je to ze je to zase vymysl windowsacky
zobrazuje se ti ten křivě? Imho ne. Já třeba jiné kódování nepoužívám, kromě jednoho experimentu, kde jsem hodil UTF.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0