Autor Zpráva
Petrna
Profil *
Ahoj, nikde jsem se nedogooglil, jak vyřešit tenhle problém: potřebuju v Sublime text kontrolovat text spell checkerem, takže jsem tam zavedl dle návodu CZ slovníky, přepnul a fungují, jenže mají problém s českýma uvozovkama, které jinak při kódování utf8 normálně v html mám a žádný problém, tady však vadí specifická kombinace:

Když má věta v uvozovkách více než jedno slovo a končí vykřičníkem, podtrhne se jako chyba přestože není - třeba tato: „Jen to zkus!“ (Slovo "zkus" se podtrhne i s vykřičníkem a uvozovkou jako chyba, což je otravné, zvlášť v delších, literárních textech.)

Ale projde cokoliv jiného bez vykřičníku před uvozovkou, třeba: „Jen to zkus,“ křikl! nebo jednoslovne „Nekřič!“ je taky OK.

Jde mi o to, že tam jde určitě někde nějak v konfigurácích nastavit výjimka, aby ignoroval tohle (a ještě trojtečku, pokud není psaná jako tři tečky), ale jelikož editor teprve chvíli prozkoumávám, tak nevím kde a jak. HTML tagy mu taky nesplývají s okolím, takže jistě jdou podobně nastavit i české uvozovky, ne?

PS: raději bych používal opensource Atom, jelikož není tak hrozný, jak ho lidi pomlouvaj, a pomalý start mi nevadí - ovšem do něj se snad kontrola CZ pravopisu zatím nedá nainstalovat vůbec; nebo by někdo věděl jak na to?

Díky moc za případné rady!
Fisir
Reaguji na Petrnu:
Na Atom pozor, v našem národním prostředí není použitelný.
Petrna
Profil *
Fisir:
Jj, dík za varování, to se dá částečně ošetřit doplňkem Altgr (tak něco) - a ten sprovozní pravej Alt, což je hlavní problém. No a pak bych musel změnit nějaké klávesové zkratky, protože on sice napíše třeba [], ale zároveň začne něco ukládat, otevírat okna a tak... :-)

Co mě ale drásá, tak je ten SublimeT. - každý to tak chválí, kdekdo jej prý používá, je to profi produkt... - a nikde se nemůžu dohledat problému výše! Že by nikdo nepoužíval cz uvozovky a kontrolu pravopisu? A přitom to funguje bez problémů v každém editoru a např. v prohlížečích zdarma, etc. Divné!
Martin2
Profil *
Spellcheck v Sublime Textu není nějak prudce kvalitní, zaznamenal jsem i jiné problémy. Třeba chybné nahrazení navrhovaného slova, kdy tam část toho původního zůstala. Tohle ale asi nebude nejdůležitější funkcionalita tohoto editoru.

Pokud jde o nastavení, tak jsem zaznamenal jen ignore-list, což situaci neřeší.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: