Autor Zpráva
Alexx
Profil
Ahoj prosím o pomoc začal jsem s html5 nějaké základy už mám hlavně ze starší verze html a css. Bohužel jsem se zaseknul na začátku odsazení které jsem nastavil nefunguje a šířka a výška se řídí pouze podle obsahu ale já chtěl header nastavit podle šířky co jsem nastavil v css tedy 481px a 506px Poradil by mi prosím někdo jestli strukuturu mám v pořádku? Zda-li mohu mít v jednom html souboru 2x header a popřípadě jak vyřešit to chybové zobrazení děkuji moc.
<!DOCTYPE html>

<html lang="cs-cz">
        <head>
                <meta charset="utf-8" />
                <title>World of tanks mods</title>
                <link rel="stylesheet" type="text/css" href="styly.css"/>
        </head>

        <body>
        <header>
        <h1>World of Tanks </h1>
        </header>
        
        <header>
        <nav>
        <ul>
        <li><a href="#">Domů</a></li>
        <li><a href="#">mody</a></li>
        <li><a href="#">tanky</a></li>
        <li><a href="#">obrazky</a></li>
        <li><a href="#">kontakt</a></li>
        </ul>
        </nav>
        </header>
        
        </body>
</html>


header 
{
float:left;
background:#8F006B;
width:481;
height:103;
margin:0px;
}



header nav
{
float:left;
background:#8F006B;
width:506;
height:103;
margin 0px;

}



header nav ul li
{
list-style-type:none;
float:left;
padding:0px 0px 0px 10px;

}
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alexxe:
začal jsem s html5 nějaké základy už mám hlavně ze starší verze html a css
Verze v praxi neexistují, jsou jen bezvýznamná formalita. Nemají žádný dopad na tvé problémy.

odsazení které jsem nastavil nefunguje
Mělo by. V uvedeném kódu problém nevidím.

ale já chtěl header nastavit podle šířky co jsem nastavil v css tedy 481px a 506px
Ale jednotky px jsi do CSS nenapsal. Ve standardním vykreslovacím režimu je prohlížeče vyžadují (to platí již čtrnáct let).
Proč se pokoušíš elementům, které obsahují text, nastavovat výšku? Rozměry textu nikdy s jistotou neznáš.

Zda-li mohu mít v jednom html souboru 2x header
Ideálně ani jednou, starší prohlížeče k němu přistupují jako k neznámým značkám, takže ho nemusí umět nastylovat. Nové prohlížeče z něj žádný přínos nemají. Totéž platí pro <nav>.

Na řádku 18 ve zde uvedeném CSS ti chybí dvojtečka mezi margin: 0px. Ale ničemu to moc nevadí, výchozí margin je nulový, uvádíš to zbytečně.
Také mi přijde maličko podezřelé, že bys chtěl, aby <nav> s šířkou 506px byl uvnitř <header> s šířkou 481px, ale z kódu těžko vyvodím, co má být cílem.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0