Autor Zpráva
Milan1236000
Profil
Zdravím,
proč funguje pouze 3. a 4. varianta, a ne i 1. a 2.?
<embed width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/watch?v=ZS0WvzRVByg">
<embed width="420" height="315" src="https://youtu.be/ZS0WvzRVByg">
<embed width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ZS0WvzRVByg">
<embed width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/v/ZS0WvzRVByg">
Trejpa
Profil
Milan1236000:
Zdá se, že první dvě adresy vedou na stránku s videem, zatímco další dvě přímo na video soubor vhodný ke vložení do stránky.

Vkládat do <embed> odkaz na webovou stránku není dobrý nápad.
Milan1236000
Profil
Trejpa:
Jasný, takže jestli to dobře chápu, ty dva odkazy, které vedou na stránku s videem, by měly fungovat v <iframe></iframe>, že?
Str4wberry
Profil
YouTube na adresách s videem (1 a 2) blokuje načítání stránky v rámu. Dělá to hlavičkou x-frame-options: SAMEORIGIN, takže se na místě stránky neukáže nic; případně nějaká chyba jako například v Opeře 12:Nebo v IE 11:
URL 3 a 4 načtení do rámu neblokují, takže se na cizí stránce jejich obsah může objevit. Příklad 3 vrací HTML stránku s videem. Varianta 4 potom přímo flashový přehrávač.

Jak píše Trejpa, že „vkládat do <embed> odkaz na webovou stránku není dobrý nápad“, tak je to proto, že Internet Explorer 8 a starší prohlížeče neumí ve značce <embed> zobrazit HTML stránku, takže ani varianta 3 nebude úplně dobře fungovat.


Pokud otázka nebyla pouze teoretická, ale přemýšlíte, jak video správně vložit, tak YouTube doporučuje použít <iframe> s adresou z varianty 3. Do stránky se potom vloží <iframe>m stránka, která může v závislosti na schopnostech prohlížeče nabídnout HTML 5 přehrávač nebo Flash pro maximální funkčnost napříč prohlížeči.
Milan1236000
Profil
Str4wberry:
Díky moc za vysvětlení dopodrobna.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0