Autor Zpráva
byXick
Profil *
Ahoj, můj první "zákazník" po mě chce návrh stránek. Proto se chci zeptat, jak se tento návrh zhotovuje a co je jeho obsahem? Je to pouze grafický návrh vytvořený v nějakém grafickém editoru, nebo se pod tímto spojením myslí stránky již nakódované a plně funkční?
lionel messi
Profil
byXick:
Je to pouze grafický návrh vytvořený v nějakém grafickém editoru, nebo se pod tímto spojením myslí stránky již nakódované a plně funkční?

Myslí sa tým spravidla grafický návrh.

Proto se chci zeptat, jak se tento návrh zhotovuje

Dizajn sa nakreslí v ľubovoľnom grafickom programe (PaintShop, PhotoShop, zdarma je GIMP).
Taurus
Profil
To je spíš otázka na zákazníka, ne? On něco chce a ty to buď umíš nebo ne... Návrh může být i jiný než grafický. Může jít o nějaký model, koncept, ukázka struktury, jánevímco.
byXick
Profil *
děkuju oběma, kontaktuji tedy ještě zákazníka
anonymníí
Profil *
byXick:
Podívej se, co jsi se zavázal dodat ve smlouvě. Pokud neexistuje, projdi e-mailovou komunikaci, co je po tobě chtěno. A pokud to tam nenajdeš/nepochopíš, napiš/zavolej a domluvte se. Myslíš, že mi tady do tvých vztahů s kímsi vidíme?
byXick
Profil *
Ještě se zeptám, jestli mi poradíte, podle čeho a jak +/- sestavit ceník?
anonymníí
Profil *
byXick:
Jestli nevíš, na kolik si ceníš své práce, tak se na to vykašli.

Pokud jsi schopen říct, kolik peněz chceš za odpracovanou hodinu, pak je výpočet prostý.

Cena = předpokládáný počet hodin * hodinová sazba (možno vynásobit ještě nějakým koeficientem jako rezervu, kdyby něco)
mimochodec
Profil
byXick:
Ještě se zeptám, jestli mi poradíte, podle čeho a jak +/- sestavit ceník?

Nejjednodušeji možná tak, že se podíváš, jak stanovují ceny ostatní a jen si za ty úkony nastavíš svoje vlastní ceny. Na nějakou práci si nejspíš určíš nějakou hodinovou sazbu, jak naznačuje nejchytřejší anonymníí, jiné úkony můžou mít cenu stanovenou "za kus". Vytvoření grafického návrhu patří spíš do té druhé skupiny.
byXick
Profil *
anonymníí:
Pokud jsi schopen říct, kolik peněz chceš za odpracovanou hodinu, pak je výpočet prostý.
to právě nejsem, proto se ptám, kolik bych si průměrně mohl říct? někdo nabízí stránky za 5000,- Kč a jiný za 100 000,- Kč a kvalitativní rozdíl není ani zdaleka stejný jako cenový rozdíl
předpokládám, že vy tady na fóru již máte nějaké zkušenosti s tím, jakou cenu zákazníci snesou a jakou ne - tyto zkušenosti já nemám a proto vás o ně prosím
je jasné, že cokoli se dá prodat za téměř jakoukoliv cenu, ale já mám na mysli nějakou průměrnou částku, od které bych se mohl odrazit jako začátečník
potom po více uskutečněných projektech pro různé zákazníky si teprve částku navrhnu sám, momentálně ale opravdu netuším


návrh stránky dám zadarmo
anonymníí
Profil *
byXick:
Průměrná cena neexistuje. Každý vývojář má svou cenu, každý zákazník více či méně financí.

Vzhledem k tomu, že se musíš takhle ptát, asi jsi toho moc nevytvořil a budou tomu odpovídat tvoje znalosti. Pak si myslím, že z rozmezí 5-100 tisíc, které jsi uvedl, budeš na spodní hranici. A dost možná i pod ní. Znám na internetu spoustu lidí (studentů) tvoří na WP za 2 tisíce, ani často neumějí HTML.


Ještě doplním k rozdílu kvalitativnímu.

Ten je často obrovský, cenovému rozdílu/rozmezí odpovídající. Resp. web, za který někdo zaplatí například 50.000 může mít díky zpracování reálnou hodnotu téměř nulovou. A naopak, i když tam těch rozdílů je méně.

U těch dražších věcí pak bývá to, co ty řešit nebudeš - analýzy, wireframy, ... Už jen tyto položky mohou spolknout desetitisíce. Samozřejmě se pak bavíme o webech kolem sta tisíc a více.
byXick
Profil *
anonymníí:
přesně jak píšeš, udělat stránky pro zákazníka ve wp naštěstí není můj případ :)
anonymníí
Profil *
byXick:
což nic nevypodívá o ceně, kterou si máš říct. Třeba se nedokážeš prodat ani za ty dva.

A bez jakékoliv ukázky tvé tvorby ti ani já (ani nikdo jiný) neporadím, je potřeba něco ukázat. Pak se můžeme bavit konkrétněji.
Bubák
Profil
byXick:
udělat stránky pro zákazníka ve wp naštěstí není můj případ :)
Web s redakčním systémem má pro zákazníka výhody.
anonymníí
Profil *
mimochodec:
Osobní útoky (a lá "nejchytřejší...") si nech od cesty.

Ona i "kusová" cena grafického návrhu, pokud je účtováno za kus a ne od hodiny (každý grafický návrh trvá jinak dlouho) vychází z nějaké hodinové sazby (krát průměrná odhadovaná doba za návrh).

Sestavovat ceník podle konkurence je nesmysl. Nikdo neví, kam konkurence rozpustí jednotlivé položky v ceníku neuvdené (komunikace, jednání, koncepty, wireframy tam často nebývají, ...), nebo je neuveřejňuje a účtuje nad uvedený rámec. Položek, které v ceníkách chybí, je mnoho, a tyto úkony jistě nejsou dělány zdarma. Ani nevíme, jaký je proces u jednotlivých firem, jestli vůbec wireframují (cena by pak měla být vyšší), nebo kreslí "od ruky". Jestli dělají nějakou analytickou část zakázky, nebo jsou schopni do dvou dnů dodat web na zadání "Chci web". To jsou faktory, které ceník úzce ovlivňují a které nejsou vidět - a pro začátečníka tím spíše, není web jako web.
mimochodec
Profil
anonymníí:
Sestavovat ceník podle konkurence je nesmysl.

Tohle tvoje tvrzení je nesmysl. Naopak sestavit vlastní ceník tak, že se podívám, jak určuje ceny konkurence, pak podle toho sestavím vlastní ceník a pak jen stanovím položkám takovou cenu, jakou uznám za vhodné, je dobrý nápad. Máš ještě nějaké dotazy?
Taurus
Profil
Určitě se dá inspirovat u jiných. S pomocí referencí aj. Ale je to dost, dost hrubý odhad. Nicméně bych ho nezatracoval.
byXick
Profil *
tak až vytvořím ten web, tak ho sem pošlu na nacenění
Taurus
Profil
Dobrý nápad. Ale je potřeba zmínit, co vše jsi na něm dělal, jak, jaké máš zkušenosti s webem a jaké se zakázkama. A také napoví vůbec tvůj internetový profil, vypadlo mi, jak se tomu říká...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0