Autor Zpráva
Lili
Profil *
Jak můžu zaheslovat stránky tak, aby někdo měl uživ. jméno a heslo? Prosím poraďte. Možná jsem slepá, ale nenašla jsem to tu :o(((
Jakub
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/heslo.html
Icepoint
Profil
Treba ten způsob zaheslovani, kterej je v javascriptu (to s tim heslo+.html) nedoporucuju ... protoze kazdej, kdo trochu ovládá HTML + javu se tam dostane ... leda používat jako hesla něco hoooodně složitýho ... pokud se trochu vyznáš v PHP tak, http://www.jaknaweb.com/script-ukazka/223/zaheslovany-pristup-na-stran ky-bez-databaze
stačí to upravit podle svých potřeb ...
peta
Profil *
Icepoint Jestli ovladas javu, tak urcitebys nepouzil neco tak primitivniho a pouzil funkci pro RSA a logovani do databaze :) Java je neco jine nez Javascript :) Zrejme ti to uslo, ze mezi tim je rozdil asi 10 let vyvoje a Java je vyssi programovaci jazyk nad urovni Delphi.

Lili
jinak teda vrele doporucuji, jako Icepoint PHP, mozna lepe s MySQL, protoze ma promakane ukladaci funkce.
Jeste je pouzivana moznost htaccess, soubor nahrany v adresari, ktery si zada login a heslo a pokud se neshoduje se seznamem jmen v tomto souboru, tak se pta znova.
Urcite kdyz das google a slovo htaccess , tak ti najde spoustu odkazu (jestli jsem to napsal ovsem spravne, ja osobne jsem proti heslovani cehokoliv, pokud nejde o oddeleni dat uzivatelu)
kalimiko
Profil
Teda nevím, jaké stránky chceš zaheslovat... Jsou-li to služby, které se dají nějak zneužít (registrace někam, ...), kde opravdu nemáš zájem, aby se tam dosal někdo cizí, tak je určitě bezpečnější to PHP, každej návštěvník může mít své heslo apod.
Ale jestli chceš jen zaheslovat např. osobní stránky, aby tam nepřišel někdo cizí "náhodně bloudící" po internetu, nebo aby si třeba každej neprohlížej nějaké fotky, tak IMO bohatě stačí nějaká složitější/zamotanejší funkce javascriptu - protože si stejně nikdo nebude dávat tu práci s jejím luštěním. A hlavně tohle můžeš použít na stránky, které nepoužívají PHP, nebo na hostingu, který nenabízí PHP....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0