Autor Zpráva
Tomy
Profil
Ahoj, potřebuju se zeptat jak je to vlastně ze základním souborem. Mám ho napsaný jako index.html, ale když to nahraju na server, tak bych musel v prohlížeči zadávat index.cz nebo jak to vlastně funguje? Potřebuju poradit, abych to potom dobře napsal a nemusel to přepisovat ve všech dalších souborech. Děkuju :)
juriad
Profil
V prohlížeči buď zadáš přesnou adresu stránky (například http://www.jakpsatweb.cz/css/background.html je soubor background.html v adresáři css hostinu přiřazeném doméně jakpsatweb.cz) nebo zadáš jen název adresáře (http://www.jakpsatweb.cz/css/), který pak zobrazí automaticky soubor index.html*, který je v ní uložený (předchozí odkaz je stejný jako http://www.jakpsatweb.cz/css/index.html).

* pokud nenajde index.html zkouší i jiné, například index.htm, index.php, default.html atp. To jde často nakonfigurovat v nastavení hostingu.
sitole
Profil
Tomy:
Jak myslíš index.cz? Na hostingu si vytvoříš doménu například "tomy.cz" a poté v základním adresáři vytvoříš soubor index.html Poté zadáš tomy.cz a nalezneš tam obsah souboru index.html Jinak jako odkaz můžeš dát jak tomy.cz
Tomy
Profil
juriad:
Takže když se doména jmenuje sdhbecva.cz, a já dělám nový web, tak ten základní, neboli první soubor musím pojmenovat sdhbecva.cz a nejlépe ho necpat do žádné složky aby se tam nemuselo psát www.složka/sdhbecva.cz?


sitole:
Jo teď sem to pochopil, díky :)


Tomy:
A když ho pojmenuju jako basic.html, tak to musím přenastavit na tom serveru, aby to hledalo basic.html a né index.html?
Mistr
Profil
Tomy:
A když ho pojmenuju jako basic.html, tak to musím přenastavit na tom serveru, aby to hledalo basic.html a né index.html?
Například. A nebo se to dá různě přesměrovávat apod. Popřípadě si na webu www.sdhbecva.cz udělej podadresář (složku) pojmenovanou třeba novy-web a do ní nahraj soubor index.html. Původní web pak poběží na www.sdhbecva.cz, nový - Tebou tvořený - na www.sdhbecva.cz/novy-web. A pak, až jej odladíš, pak všechny soubory jednoduše přesuneš ze složky novy-web do rootu webu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0