Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Dobrý večer,

rád bych se zeptal, jak bych měl vytvářet design webu a hlavně jak to děláte vy. Když něco vytvářím podle sebe, tak nedokážu vybrat vhodné barvy, aby se ty barvy k sobě hodily, prostě když už dělám nějakou tu grafiku, tak to nikdy nevypadá hezky. Rád bych se to naučil, ale nevím jak.

Jak jste se vy naučili tvořit design webu? Jak víte, kam dát menu - doleva či doprava, kam dát přihlašování - nahoru či do sloupečku na stranu, prostě jakým stylem tvoříte design.

Sám nevím na co se ptám :D Jen doufám, že najdu nějakou radu, která by mě mohla nakopnout k tomu, aby mé výtvory byly alespoň trochu pohledné.

Děkuji, Rasty
sitole
Profil
RastyAmateur:
Tak osobně já si grafiku dělám sám v PS a najdu si stránku dle které by jsem to chtěl dělat barevně, suprové menu, patička. Takže vlastně vzhledově složím desítky stránek a poté provedu úpravy, aby to pasovalo. Je nutné si určit co má stránka obsahovat a dle toho vybrat barvy. Například vesmír = černá a bílá, příroda zelená a hnědá. Jinak je dobré sledovat uživatele okolo tebe jak a kam klikají, když hledají přihlášení a podobně. Přihlášení je například dobré dát do menu či na horní část stránky, aby jej uživatel okamžitě našel. Můžeš si koupit kolik knížek o grafice a tvorbě webu, ale osobně si myslím, že ti tohle pomůže nejvíce.
RastyAmateur
Profil
sitole:
Vynikajicí názor, děkuji :)
mimochodec
Profil
Na míchání barevných kombinací jsou po internetech různé weby, třeba www.colourlovers.com/palettes

Pokud jde o uspořádání prvků, to je jaksi podmnožina tvorby webdesignu jako takového. Ten v průběhu času směřuje k unifikaci, dle mého názoru bohužel. Ale čekat se to asi dalo. Důsledkem je, že (s malou nadsázkou) půlka internetu běhá na nějakých 20 wordpressovských šablonách, jen v různých barvách. Měsíc seď u internetu, nekoukej po obsahu, ale pohledem kodéra a za měsíc budeš mít jasno.
RastyAmateur
Profil
mimochodec:
Zajímavé, děkuji :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0