Autor Zpráva
ja duck
Profil
Ahoj,
potřebuji poradit. Dělám www stránky a potřeboval bych do nich vložit kod, který by měl asi takto fungovat.
Zákazník mě zašle přes email formulář objednávku na určitý den a hodinu (již mám vytvořený a email mě normálně bude doručen) a mě by se to ihned zapsalo do kalendáře na určitý den a hodinu, aby další zákazník ihned viděl, že v tento den a hodinu je to již obsazené. Potřeboval bych
taky poradit jak vytvořit kalendář kde by se časy automaticky posouvaly po 15 minutách.
Děkuji za radu.
mimochodec
Profil
ja duck:
mě by se to ihned zapsalo do kalendáře na určitý den a hodinu

kalendář kde by se časy automaticky posouvaly po 15 minutách

Ty dvě věci spolu nějak souvisí? Neboli: čas toho termínu se má generovat při zápisu? Nebo kde má těch 15 minut figurovat?
Poradit ti lze, ale měl bys upřesnit, co umíš. Připojit se k databázi není problém?
ja duck
Profil
mimochodec:
„mě by se to ihned zapsalo do kalendáře na určitý den a hodinu“ - měl by se datum a hodina to zapsat přímo do kalendáře na www stránky do části pro objednání a mě přiletět email se zpravou do pošty.

„kalendář kde by se časy automaticky posouvaly po 15 minutách“ - napíši příklad: 25.8. otevřeno od 10 do 16 hodin

zákazník XY objednán na 10.55 hod. a když napíše jiný zákazník třeba v 11.05, tak aby ho to napsalo přímo na 11.10 hod. a dalo mu to vědět, že je objednán na 11.10 hod.

Nevím jak to vzřešit, porad prosím.
V Java a PHP nejsem nijak znalý. Znám trochu Javu na formuláře.
mimochodec
Profil
ja duck:
V Java a PHP nejsem nijak znalý. Znám trochu Javu na formuláře.

Tak to bude trochu problém. V první řadě potřebuješ na hostingu zřídit nějakou databázi a připojit se k ní.

25.8. otevřeno od 10 do 16 hodin
A to je co? O den dřív je otevřeno kdy? Ta informace leží kde? A co když se zákazník na ten den chce objednat na osmou? Musíš mu nejdřív nějak dát vědět, kdy to jde a kdy ne. A pak mu znemožnit pokus objednat se mimo otvírací dobu.
ja duck
Profil
mimochodec:
Promiň, to druhé jsem napsal špatně. Zákazníci co se objednají budou mít možnost od 8 do 20 hod. To bude stálé.

Nevím jak to napsat do kódu. Proč se teď propojit na databázi? Jestli bude potřeba testovat PHP tak mám VertrigoServer.

Nevíš nějaký odkaz kde něco podobného je anebo mě to pomůže?
mimochodec
Profil
ja duck:
Proč se teď propojit na databázi?

Protože potřebuješ někde ukládat a zase načítat informace. Vertrigo mi nic neříká, to asi bude muset poradit někdo jiný. Ale tak jako tak se obávám, že to brzo skončí radou, ať se přesuneš do zakázek, protože už jenom vytvořit databázi a v ní tabulku je desetkrát rychlejší, než to někomu vysvětlit.
ja duck
Profil
mimochodec:
Dik

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0