Autor Zpráva
Igasek
Profil
Zdravím všechny.
Snažím se upravit šablonu, ve které je funkční filtrování obsahu.

mondek.org/portfolio/portofolio4.html

Jde o to, že pokud stránku načtu a je aktivní tlačítko vše, vidím veškerý obsah. Pokud kliknu na tlačítko "Partner BB" vyfiltrují se mi dvě buňky. Vyberu druhou z nich "Big city 2" a načte se mi stránka "detail1.html". Tady bude v budoucnu nějaký obsah, momentálně nepodstatné.
Co mě ale zajímá je jak udělat, aby po kliknutí na tlačítko "ukaž všechny materiály naší společnosti" se načetla předchozí stránka s již aktivovaným filtrem.
Napadlo mě, že udělám tolik duplicitních stránek, kolik bude PARTNERů, což je určitě nesmyslně komplikované řešení a půjde to jednoduššeji, každopádně ani to nefunguje. Pokud vytvořím duplicitní stránku = "index-rd.html" a v ním mám nastaveno class="portofoliobutton selected" u Partner BB, tak se sice načte stránka s jakoby aktivovaným tímto tlačítkem, ale obsah vidím pořád VŠECHEN.
Pomohl by mi někdo vyřešit můj problém ať už touto složitou cestou s duplicitníma stránkama, ale funkčním odkazem s filtrováním, nebo poradí jinou cestu?
Díky za každou pomoc.

Asi jen dodám, že nejsem žádný velký expert, proto poprosím o vysvětlení.
juriad
Profil
Obvykle se to dělá tak, že se při filtrovaní přidává aktuální filtr do localtion.hash (tedy v adrese se objeví portfolio4.html#Partner-BB napřiklad). To je první krok.
Druhý je, že se po načtení stránky skript podívá do location.hash a pokud tam najde název filtru, takl jej provede - jako by uživatel kliknul na filtr myší. Jestli to uděláš takto, nebo zařídíš, že se zobrazí jen položky vyhovující filtru bez té animace, to je na tobě.
Igasek
Profil
juriad:
Ahoj a díky za reakci. Mrknu na googlu co vůbec location.hash znamená, ale nemohl by jsi mi trošku popsat, jak bych to měl v praxi udělat? Co musím vytvořit, jak přidám aktuální filtr do location hash?
juriad
Profil
Podívej se na custom.js.
1) Na 25. řádku se vytváří objekt options, ten musíš nějak serializovat a uložit do location.hash.
2) Ten samý objekt musíš být schopen vytvořit na stránce produktu a zavolat stránku s porfoliem s tímto „parametrem“.
3) Při načtení stránky z location.hash zrekonstruuješ objekt options a zavoláš řádky 31 - 37.

Kromě toho objektu by to stačilo zjednodušit jen na předávání filtru tímto způsobem (což je v aktuální implementaci pouze CSS třída).
Igasek
Profil
No to je pro mě jako kdybys mi řekl vyměň převodovku a nezapomeň utáhnout třetí šroubek zleva :-D ale zkusím trošku zagooglit a pročíst pár informací :) Každopádně díky
juriad
Profil
Můžeš zkusit kontaktovat tvůrce té šablony. Pokud jsi za ní zaplatil, je dost možné, že tu funkcionalitu přidá.
Igasek
Profil
Ještě mě napadá - odkaz na tu stránku s již zvoleným filtrem budu dávat i jinam na web, než jen přímo do té konkrétní stránky. Bude to potom taky fungovat? juriad
juriad
Profil
Igasek:
Ano, fungovalo by to. Stačí, aby na cílové stránce byl v URL za mříškou správný filtr.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0