Autor Zpráva
Webster.K
Profil
Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat. Vzhledem k tomu že předělávám web do responzivního designu, rozhodl jsem se v konečné fázi předělání i několika obrázků (ikonky, loga, prvky UI) do formátu SVG. Ve všech prohlížečích když vložim SVG obrázek do tagu img funguje CSS a vše s tím spojené v pořádku kromě IE... IE zobrazí obrázek uplně nesmyslně, nedá se stylovat, nedá se s ním udělat nic. Zkoušel jsem vložení i jako <object type="image/svg+xml"> ale i tak je to bez výsledku, napadá někoho jak vložit SVG tak, aby se dalo pomocí CSS stylovat?
Nyní totiž když ho vložím do prvku co má určitou šírku, obrázek v IE z prvku vesele vyteče :(
Fisir
Profil
Reaguji na Webster.Ka:
Prosím o odkaz na živou ukázku a informaci o verzi Internet Exploreru, ve kterém to testuješ.
Webster.K
Profil
Jo, odeslat živou ukázku se mi uplně nehodí, protože se jedná o nový firemní web a je ostrá jen předchozí verze a tu novou zatím nikdo nesmí vidět. Nicméně jsem v rychlosti vytvořil živou ukázku ve které to v IE nefunguje - svg-problem.jk-software.cz ostatní porhlížeče chrome/firefox mají obrázek o velikosti 50% stránky. IE vytvoří jen neuvěřitelný paskvil - z obrázku je vidět část, ukázka testována na 9/10/11
Fisir
Profil
Reaguji na Webster.Ka:
Nevím, v čem to logo vytváříš, ale rozhlédni se, jestli tam ve volbách exportu do SVG není nějaká možnost, jak učinit obrázek responzivní (tak to má třeba Adobe Illustrator), umožnit změnu jeho rozměrů v CSS nebo podobně. Jestli tam nic takového není, zkus nahradit řádek s <svg tímto:
<svg version="1.1" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg" xmlns:xlink="http://www.w3.org/1999/xlink" x="0px" y="0px"
     viewBox="1305 61 3222 672" style="enable-background:new 1305 61 3222 672;" xml:space="preserve">
Webster.K
Profil
Tak ani jedna z těch možností nefunguje, nebo spíš v editoru jsem to nenašel a tohle když tam dám, zobrazí se obrázku jen část

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0