Autor Zpráva
Damib
Profil
Dobrý den,
ve škole máme za úkol udělat do dvou týdnů vlastní webové stránky, jenomže se nutná teorie zanedbala, a tak potřebuji na rychlo pár návodů, kterým nerozumí jenom "vyvolení" programátoři ale návod typu "1+1=2". Můj první problém nastává při samotném pozicování designu stránky. Druhý problém je pak v pozicování jednotlivých věcí na stránce. Nevím, jak napozicovat např. odkazy, když budu mít design už rozpozicovaný. Za třetí nevím, jak udělat takový ten odkaz na článek, jaký lze najít na různých stránkách s recenzemi, takže aby nahoře byl název, vlevo obrázek, a pod tím vpravo ukázka textu.
Díky moc, bohužel návody na jakpsátweb mi nepomohli právě kvůli tomu, že není čas studovat všechno, a když je to někde napsáno pro někoho, kdo má celý jazyk prostudovaný, tak nemám šanci.
Fisir
Profil
Reaguji na Damiba:
Chtěl bych dělat architekta, ale nechce se mi učit víc jak malou násobilku.

první problém nastává při samotném pozicování designu stránky
Po dnešním mrazu nám zamrzla křišťálová koule a nepomáhá ani restart. Asi nám ten problém budeš muset protentokrát popsat podrobněji.

Nevím, jak napozicovat např. odkazy, když budu mít design už rozpozicovaný.
Pozicuj je uvnitř toho napozicovaného designu.

nevím, jak udělat takový ten odkaz na článek, jaký lze najít na různých stránkách s recenzemi, takže aby nahoře byl název, vlevo obrázek, a pod tím vpravo ukázka textu
Musíš jednotlivé elementy nechat plavat. (Živá ukázka.)
Damib
Profil
Hezké přirovnání, jenomže kdybych se tomu chtěl věnovat, tak se tomu taky věnuju, a nemám momentálně prostě čas, abych všechno dohnal. Ve škole jsme udělali trochu html a možná jsme si ukázali, co CSS dělá, když učitelka řekla:"Do dvou týdnů si udělejte vlastní stránku". K tomu pozicování stránky. Nedaří se mi přesně pozicovat pomocí CSS, a v html to jako vlastnost divu mít nemůžu, protože všechno pozicování má být přes CSS. Jinak díky za ty dvě ostatní rady.
Trejpa
Profil
Damib:
Ve škole jsme udělali trochu html a možná jsme si ukázali, co CSS dělá, když učitelka řekla:"Do dvou týdnů si udělejte vlastní stránku".
Očekával bych, že výsledkem má být prezentace získaných vědomostí, ne nějaká superstránka zasahující do hloubky oboru nad rámec učiva.

Jedinou cestou k rychlé tvorbě kvalitní webové stránky bez vlastních znalostí je najmutí profesionála.

Úplné základy najdeš odkázané v článku Základní kurz tvorby stránek. Potom se můžeš z komentovaného příkladu pokusit pochopit smysl užitého CSS na jednoduché stránce.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0