Autor Zpráva
tereza789
Profil
Dobrý den,

předem se omlouvám za možná příliš amatérský dotaz. Mám web vytvořený na WP a ve Webmastertools vidím 74 chyb v url -> 74 stránek, které již neexistují a jsou nyní pod 404. Když se podívám na výpis problémových stránek, tak to jsou ty, které jsem dříve mazala + odstranila z koše. Nevím tedy, jak je možné, že stále existují. Mohla bych poprosit o radu, jak se těchto nepotřebných url zbavit napořád?

Moc děkuji za radu
Sitole
Profil
tereza789:
Google je stále navštěvuje a zjíštujě, jestli nenastala změna obsahu. Jestliže stránka z Webmastertools, která hlásí 404 neexistuje a končí kodem 404 přestane ji Google časem indexovat a chyby zmizí. Tímto Google pouze upozorní, že se na webu něco stalo a těchto 74 stránek končí kodem 404 a tedy neexistují na stejné adrese jako dříve.
tereza789
Profil
Takže nejde nějakým způsobem oznámit Googlu, aby tyto "neexistující stránky" už dále navštěvoval? Přijde mi zvláštní, že tyto stránky neexistují třeba rok a stále se v chybách zobrazují..
Sitole
Profil
tereza789:
Tuším, že je tam i něco ve stylu "Vymazat", ale tím si nejsem jistý. Každopádně doporučuji na jednu z těch adres zajít. Otevřít příkazový řádek v prohlížeči. Tam by měla vyskočit zpráva. (nebo něco podobného) "Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)".

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0