Autor Zpráva
atbobcz
Profil
Potřeboval bych poradit jak určit pozici textu. Pokud je to zapsano takhle,
if(empty($_POST["nick"])){$chyba[] = "<p class=\"error\"> Vyplň nick.</p>";} tak vše funguje jak má, ten text se narve do horniho leveho rohu. Dělá to co se po něm chce. První odstavec a tak to tam vypíše a šmitec, tohle je bez problémů.

Chci ho dostat do divu, ale zhroutí se celá stránka a nenačte se ani prd.

if(empty($_POST["nick"])){$chyba[] = "<div id"chyby"><p class=\"error\"> Vyplň nick.</p></div>";} 
Lukáš66666
Profil
if(empty($_POST["nick"])){ $chyba[] = "<div id=\"chyby\"><p class=\"error\"> Vyplň nick.</p></div>"; }
atbobcz
Profil
Lukáš66666:
Fachá to. Díkes
Str4wberry
Profil
Doporučoval bych použít nějaký lepší editor, který umí zvýrazňovat syntaxi.

Bylo by potom rovnou patrné, že je s kódem něco v nepořádku, tj. že uvozovka zamýšlená v HTML ukončuje PHP řetězec:

if(empty($_POST["nick"])){$chyba[] = "<div id"chyby"><p class=\"error\"> Vyplň nick.</p></div>";} 
lionel messi
Profil
atbobcz:

Ešte doplním alternatívu ku kódu Lukáša66666 [#2]:

if(empty($_POST["nick"])){ $chyba[] = "<div id='chyby'><p class='error'> Vyplň nick.</p></div>"; }
Lukáš66666
Profil
lionel messi:
A nebo takto. Pro mě je to takto nejpřehlednější.

if(empty($_POST["nick"])){ $chyba[] = '<div id="chyby"><p class="error"> Vyplň nick.</p></div>'; }
Str4wberry
Profil
A nebo Uvozovky v HTML, CSS, JS, PHP, SQL » Heredoc, potom se člověk s HTML uvozovkami vůbec nemusí trápit.
Lukáš66666
Profil
Str4wberry:
Tu možnost jsem už několikrát viděl, ale nezkoušel.
atbobcz
Profil
Str4wberry:
Používám PSPad ale on zkontroluje jenom něco. V tomhle řádku mám zase chybu if(!filter_var($_POST["email"], FILTER_VALIDATE_EMAIL)){$chyba[] = "<div id=\'chyba_email\'><p class=\"error\">Pole \"Email\" Neplatný email.</p></div>";} ,ale celá část za prvním = je zelená a čte to jako comment. Nevím, jestli se to mám blbě nastavené???
Lukáš66666
Profil
Takto by to mělo jít.

if(!filter_var($_POST["email"], FILTER_VALIDATE_EMAIL)){$chyba[] = '<div id="chyba_email"><p class="error">Pole "Email" Neplatný email.</p></div>';}

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0