Autor Zpráva
Webster.K
Profil
Zdravím všechny, v nápovědě google analytics (support.google.com/analytics/answer/1315708?hl=cs) jsem našel zajímavou větu a to tuto: Pokud vyhledávač, který váš web prochází, aktivuje JavaScript nebo pokud soubory serveru webových stránek speciálně nastavíte tak, aby odesílaly měřicí signalizaci Analytics, budou vaše přehledy obsahovat data vyhledávacích robotů.
Mě by zajímala ta druhá část věty, pokud nastavím soubory webových stránek tak, aby odesílaly měřící signalizaci. Jak to udělat? Google analytics kod se přeci vkládá do hlavičky dokumentu ne? Jak tedy udělat aby se to odesílalo už na úrovni serveru? Google analytics totiž nevidí hodně robotů, nebo spíš jen ty co nemají zapnutý javascript. Napadá tedy někoho jak odesílat data do analytics při návštěvě uplně čehokoliv?
Str4wberry
Profil
Měřicí JS kód Google Analytics nedělá nic jiného, než že zjistí nějaké hodnoty a odešle je na URL, která naměřená data uloží.

Je to vidět ve vývojářských nástrojích na kartě Síť:Není tedy problém vynechat krok s JavaScriptem a požadavek poslat přímo na https://www.google-analytics.com/collect:

developers.google.com/analytics/devguides/collection/protocol/v1/devguide

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0