Autor Zpráva
Vilak
Profil
Ahoj.

Mám nově XAMPP (které jsem si teď nainstaloval), doteď jsem vše dělal přímo na serveru u Wedosu. Ale mám pak problém s adresy. Dříve jsem psal normálně do odkazů apod. absolutní adresu (www.xxx.cz), ale to pak na XAMPP nikam logicky neodkazuje, pokud nejsu připojený k netu (protože us na localhostu, že...). Mám to všechno psat přes relativní adresy (třeba jen ../../index.php)? Nebo jak to řešíte Vy?
Zechy
Profil
Vilak:
Můžeš buď zapisovat absolutně nebo relativně, v čemž samozřejmě, výhoda relativní adresy je v tom, že funguje na jakémkoli umístění.
Vilak
Profil
Ale pokud to budu sepisovat na localhostu absolutně, tak to pak při přesunu budu muset všechno přepsat, ne?
Zechy
Profil
Vilak:
Správně bys to měl napsat relativně, protože i kdyby si to přesunul pod deset různých adres, tak ti to bude fungovat bez potřeby dalších úprav.
Vilak
Profil
Takže Vaše rada zní, abych veškeré adresy psal relativně? Takto to děláváte? :)
Zechy
Profil
Vilak:
Ano. S absolutním formátem pracuji jen tehdy, pokud odkazuji na jiný server.
Vilak
Profil
Děkuji. Odpověď jsem dostal. :)

A ještě mimo téma - je ještě něco, co se na XAMPP dělá jinak než na serveru a co by tam nemuselo tedy fungovat (aby při přechodu na server vše fungovalo a nemuselo se nic měnit)? Máte ještě nějaká rady? - Ale to píšu jen "bokem", jinak jsem odpověď dostal na to, co jsem chtěl. :)
Zechy
Profil
Vilak:
Tak problémy mohou vznikat různé - např. rozdíly v konfiguraci, kdy třeba chybí nějaká rozšíření nebo rozdíl ve verzi PHP, kdy věci co vám fungují lokálně nemusí fungovat na serveru a naopak...

Ale mě osobně se ještě žádný takový problém nenaskytl při nahrávání.
Vilak
Profil
Zechy:
Děkuji moc za veškeré odpovědi. :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0