Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Dobrý den,

sice jsem na toto téma četl pár vláken, které mi tu vyhodil našeptávač (1, 2), ale i tak bych se rád opět zeptal.

Jak začít se zakázkami? Zatím nemám žádné velké zkušenosti. Jednou jsem tu pomáhal jednomu uživateli na fóru, ten si poté vyžádal kontakt a chtěl po mě přidat jazyk na již existující web a opravit pár chyb ve scriptech. V tu chvíli mě napadlo, že bych mohl těchto zakázek udělat více a rodiče by si možná mohli přestat myslet, že jen hraji hry a začali mi věřit, že na počítači dělám i užitečné věci... Ovšem jak na to? Jak napsal Jan Tvrdík v jedné z ukázek: "Jestli scháníš reference, tak napiš, že pracuješ zdarma a zasypou tě nabídkami". To mi přijde logické. Ovšem kam to napsat? Je mi jasné, že musím mít nějakou stránku o sobě. Ovšem kde ji propagovat? Reagoval jsem na pár nabídek zde na diskuzi nebo na webtrhu, ale vždy mi bylo řečeno, že hledají někoho zkušenějšího (i když jsem za to nic nechtěl, jen tu šanci), jelikož jsem nebyl schopen dodat žádné hotové projekty. Sice by nějaké byly, ale nejsem z nich úplně nadšený...

Budu rád za každé vaše rady a zkušenosti, RA
Fisir
Profil
Reaguji na RastyAmateura:
Asi nejlépe se reference shánějí přes různé známé, kterým stačí, když jim tví rodiče řeknou, že „počítačům rozumíš.“ Takhle získané reference z pár webíků neohromí žádného většího podnikatele nebo firmu, ale těm menším mohou (spolu s nízkou cenou) stačit. Tím zase získáš další a lepší reference, které pak postupně půjdou použít i pro získání větších zakázek.

Pak je tu ještě otázka, jestli se do toho vůbec pouštět. Nechci se tě tím nějak dotknout, ale rady, kterými zde své schopnosti prezentuješ, jsou občas takové… zmatené.
RastyAmateur
Profil
Fisir:
V první řadě děkuji za reakci. Ono co si budeme nalhávat, ještě je hooodně co zlepšovat... Zde na diskuzi se často snažím pomoci za každou cenu a dopadne to tak, že v textu přehlédnu jeden řádek a odpovídám vlastně na něco zcela jiného - na co se autor vlastně ani neptal...

Ovšem já ani nevím, co se většinou po těch programátorech chce (teď mluvím o zakázkách). Přijde mi, že všude jde jen o jednoduché akce s databází. Moje rodiče jsou počítačoví antitalenti. Takže přes ně to spíš nepůjde...
Kcko
Profil
RastyAmateur:
Vybuduj si web s nějakou komunitou? Já jsem začínal tak, že jsem měl online herní ligu a přestalo mě bavit to udpatovat ručně tak jsem se začal učit PHP / MySQL, pak jsem udělal soukromý web někomu z komunity, ten to řekl paní XYZ ta zas panu ABC a pomalu se to začalo rozjíždět.
Samozřejmě, největší zkušenosti a kontakty získá člověk v práci.
RastyAmateur
Profil
Kcko:
To by nebyl špatný nápad, jenže měj nějaký ten nápad... Mě nenapadá nic co bych mohl dělat a nikde jinde to ještě není...
Kcko
Profil
RastyAmateur:
Online liga kterou sem dělal taky už byla ;) a bylo jich hafo; nemusíš tvořit nějaké unikátum.
Nevím co Tě baví, jaké máš záliby a koníčky. Tím bych začal. Hlavně, aby tě to bavilo a vyvíjelo se to.
Já jsem se na svém webu, který jsem piloval roky naučil hodně (technicky) a získal jsem tam i kamarády se kterými jsem se viděl i naživo.
A pak platí to co jsem řekl výše.
RastyAmateur
Profil
Kcko:
Děkuji, snad mě něco napadne...
xaverista
Profil
RastyAmateur:
Já si dělal například pro sebe administraci, kde jsem měl ticket systém, převody kreditu a různé vymoženosti, poté jsem přes we zapínal herní servery, vytvořil si k nim konzoli. Poté jsem dělal i třídní portál pro školu na které studuji. Při práci jsem toho pochytil mnoho a stále se zlepšuji
RastyAmateur
Profil
xaverista:
Tu první část moc nechápu. Ohledně třídního portálu, vše řešíme na fb a jelikož ve škole je fb blokovaný, vytvořil jsem jednoduchý chat, abychom si mohli psát a radit při infornatice... Ale to je vše...

Jinak děkuji za reakci!
xaverista
Profil
RastyAmateur:
Jednoduše řečeno, snažil jsem se naprogramovat cokoliv co by mi pomohlo v rozvoji v programování. Tedy ze se uživatel zaregistruje, může si psat zprávy a ostatními, to je jedno. Prostě zkoušet toho co nejvíce, abych se v programování zdokonalil.
Co se týče školního portálu, píšeme tam úkoly co máme zadané, kdo kdy byl zkušený a z jakého předmětu, kdo tedy potenciálně může být zkoušen podle datumu. Administraci pro přidávání vtipných hlášek co se stalo. E-sesity které si píšeme, a různé, hlavně programovat, programovat a programovat
RastyAmateur
Profil
xaverista:
Děkuji za rady. Určitě velice pomohly!

Stále si to tu pročítám dokola a dokola a něco mě napadlo. Virtuální sázková kancelář na reálné zápasy. Hledal jsem a našel jsem jednu a ta navíc má i výherní ceny, takže to asi nemá cenu, nebo ano? O nic by tam nešlo, takže by to asi ani nikoho nebavilo... Nic jiného mě zatím nenapadá... Asi bych tomu měl dát čas.
lionel messi
Profil
RastyAmateur:
Hledal jsem a našel jsem jednu a ta navíc má i výherní ceny, takže to asi nemá cenu, nebo ano? O nic by tam nešlo, takže by to asi ani nikoho nebavilo...

Mňa možno aj áno, záviselo by to však zrejme od viacerých vecí.
xaverista
Profil
RastyAmateur:
Proč to nemá cenu? Možná se projekt uchytí, nebo ho někomu prodáš, ale hlavní je že něco děláš :-) hlavně ať tě to baví. Poté ho klidně můžeš ukazovat jako demo projekt budoucím zákazníkům
RastyAmateur
Profil
xaverista:
Ještě jednou děkuji za rady a podporu!

lionel messi:
Také děkuji za vyjádření a smím-li se zeptat, které věci máš na mysli? Tenisové zápasy by tam také byly :-)
Kcko
Profil
RastyAmateur:
Virtální sazkovku? :) tak zkus něco jako tohle vliga.rjwebdesign.cz
lionel messi
Profil
RastyAmateur:
lionel messi:
Také děkuji za vyjádření a smím-li se zeptat, které věci máš na mysli?

Ponuka športov by bola len jednou súčasťou. Nemenej dôležitá by bola napríklad rýchlosť vyhodnocovania stávok aj ich samotný sortiment. Bolo by možné tipovať „len“ víťaza zápasu alebo by bola ponuka pestrejšia a povedzme časom by mohla byť porovnateľná s kurzovým lístkom reálnej kancelárie (handicapové stávky asi vo všetkých športoch, počet gemov alebo gólov v zápase, mužstvo, ktoré dosiahne prvý gól a podobne)?

Aký systém stávkovania by bol možný? Určoval by si každý užívateľ počet vsadených bodov ľubovoľne (prípadne s istými obmedzeniami podľa výšky kurzov) alebo by bol výber obmedzený (ako napríklad na tenisportal.cz, kde má každý na výber staviť buď 10, 30, alebo 50 bodov)?*)

Uvedené otázky ber len ako náčrt mojich myšlienok, ktoré sa mi vybavili pri realizácii podobného projektu. Držím ti palce. :-)


*) Mimochodom, práve tenisportal.cz je príkladom neveľmi podareného virtuálneho stávkovania. Obmedzuje svoju ponuku len na tenis (to by bolo na tenisovom portáli logické), ale tipovať sa dá len relatívne úzky okruh turnajov (oveľa menší než v každej normálnej stávkovke). O trochu čudnom nastavovaní samotných stávok som už písal, navyše je účasť v hre podmienená registráciou u sponzora webu — reálnej kancelárie, vďaka čomu hráči úspešne ubúdajú.

Ospravedlňujem sa za mierne odbočenie od samotnej tvorby webu do sveta stávkovania, len som RastyAmateurovi chcel ukázať niekoľko praktických krokov.
RastyAmateur
Profil
lionel messi:
V pořádku, velice děkuji!

Kcko:
To snad ne... Při hledání jsem na pojem "vliga" narazil. Byl to nějaký článek o tom, co to je a byl tam nefunkční odkaz. Tak jsem to ignoroval a teď toto....
Kcko
Profil
RastyAmateur:
Nic Ti nebrání to zkusit. Tohle byl miniprojekt pro uzavřenou skupinu lidí ...
Minimálně se můžeš podívat jak to fungovalo a zkusit si to udělat sám a případně to ještě vylepšit ...
RastyAmateur
Profil
Kcko:
Uvidím. Už to ale nebude ono :-D
Kcko
Profil
RastyAmateur:
Ale bude , jaké si to uděláš takovéto budeš mít ;-)
RastyAmateur
Profil
Kcko:
Kdo by to byl řekl :-D A proč jsi to Ty nezveřejnil a udělal to jen pro přátele?
janky
Profil
Ahoj RastyAmateur, možná bych pro tebe měl nějakou práci za kterou by jsis mohl i něco vydělat. Kontaktuj mě prosím na emailu michal.jankovec@seznam.cz
Radek.V
Profil *
RastyAmateur, je na tebe nějaký kontakt? Rád bych něco málo o tvých schopnostech a dovednostech zjistil. Díky.
RastyAmateur
Profil
Radek.V:
Určitě by se něco našlo... Kontakt smazán

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0