Autor Zpráva
flamber
Profil *
Ahoj, stáhnul jsem si ubuntu font z font.ubuntu.com a chtěl sem se zeptat na pár věcí...
ty soubory jsou v ttf - tenhle formát podporujou skoro všechny krom IE a opery mini.... zkonvertoval sem si to i do jiných formátů přes font-converter.net
a
1) když tam mám 6 formátů, to je prohlížeč stahuje všechny nebo si vybere jen jeden? a podle čeho to vybírá? Stahuje i když ten formát nepodporuje?
2) na font.ubuntu.com je weight: medium.... jakou hodnotu mám přiřadit k font-weight? regular jsem přiřadil k normal
Chamurappi
Profil
Reaguji na flambera:
když tam mám 6 formátů, to je prohlížeč stahuje všechny nebo si vybere jen jeden?
Pokud uvedený konvertor tvoří správný kód (nekoukal jsem na něj), tak jen jeden – první, který zná. Za souborem bývá ještě uvedený format('něco') právě proto, aby prohlížeč poznal, jestli souboru porozumí. Formáty, které nezná, pochopitelně nestahuje.

na font.ubuntu.com je weight: medium.... jakou hodnotu mám přiřadit k font-weight?
Jakou chceš. Deklarace @font-face slouží k namapování externího fontu na pojmy, které se dál používají v CSS. Můžeš tomu fontu dát libovolné jméno, libovolnou tloušťku (z dovoleného sortimentu), libovolný styl… technicky vzato nic z toho nemusí odpovídat autorovu označení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0