Autor Zpráva
FesanCZ
Profil
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jde vložit na web python aplikace a jestli jde tak mě prosím napište jak :)

Děkují za odpověď :)
TomášK
Profil
wiki.python.org/moin/BaseHttpServer
juriad
Profil
FesanCZ:
Webovou aplikaci lze vytvořit snad v každém programovacím jazyce. Ta zajímavější část je pak její nasazení na server. Běžné hostingy nepodporují Python, takže se musíš poohlédnout po něčem speciálním nebo si pořídit vlastní (virtuální) server.
FesanCZ
Profil
juriad:
Ale mě jde o to jak hodím python aplikaci na html web.
Bubák
Profil
Házej ji tam můžeš, jak chceš, ale pokud od pythoní aplikace požaduješ funkčnost, musí server Python podporovat. Více výše juriad.
FesanCZ
Profil
Bubák:
Jasně to chápu že server musí podporovat Python. Ale jak mám vložit tu python aplikaci do kódu stránky ?
juriad
Profil
FesanCZ:
Python generuje celou HTML stránku. Co je podle tebe ta „python aplikace“?
FesanCZ
Profil
juriad
Program napsaný v pythonu. Chci aby se ten program spustil na stránce
Davex
Profil
FesanCZ:
Chci aby se ten program spustil na stránce
Tím máš na mysli něco jako repl.it nebo něco jiného?
FesanCZ
Profil
Davex:
Ano


FesanCZ:
Jak to mám udělat ?


Davex:
Neporadil by ste mi prosím ?
TomášK
Profil
FesanCZ:
Nejde to. Prohlížeč spustí jen javascript, nic jiného. Teoreticky bys mohl najit interpreter pythonu napsaný v javascriptu, tj. program, který python převede na javascript a ten pak spustí. Možná to i existuje, ale není rozumné v tom dělat aplikace. repl.it to dělá tak, že zdrojový kód pošle na server, tam ho vyhodnotí pomocí pythonu a výsledek pošle zpět do prohlížeče. Chceš-li dát uživateli výstup programu v pythonu, udělej to také tak.

.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0