Autor Zpráva
Mattts90
Profil
Dobrý den, rád bych si založil vlastní e-shop, kde bych prodával své elektronické knihy, ale nevím, jak postupovat. Můj obrat bude hodně nízký na to, abych platil nějaké premium služby - prostě se mi to nevyplatí.

Další věc je, že bych chtěl alespoň u některých e-knih nastavit dobrovolnou cenu. Představuji si to tak, že dotyčný si koupí zboží a místo potvrzení objednávky mu systém odešle buď soubory s e-knihou, nebo odkaz, na kterém si e-knihu stáhne. Díval jsem se na některé e-shopy, ale zdá se, že znění emailu je pro každé zboží stejné, což je problém. Pokud si koupím e-knihu "A," měl by mi přijít email s odkazem na e-knihu "A." Nevím, ja to vyřešit.

Dále si nevím rady s platebními bránami. Jako nejlevnější mi vychází asi PayPal, jinak netuším. Zákazník by přece měl mít možnost platit i kartou, když sit o bude přát. Samozřejmě v emailu s objednávkou obdrží i číslo bankovního konta, kde může za e-knihu zaplatit - jak jsem řekl, ceny plánuji dobrovolné, takže když nezaplatí nic, nezbořím se z toho :-)

Děkuji
pcmanik
Profil
Mattts90:
V tvojom texte nevidím žiadnu otázku, tak ti odpoviem všeobecne. Využi už niektorý z existujúcich free eshopov - OpenCart, PrestaShop a kopa iných.
_es
Profil
Mattts90:
dotyčný si koupí zboží a místo potvrzení objednávky mu systém odešle buď soubory s e-knihou, nebo odkaz, na kterém si e-knihu stáhne.
ceny plánuji dobrovolné, takže když nezaplatí nic, nezbořím se z toho :-)
To si nejako navzájom odporuje. „Koupení zboží“ je čo? Odoslanie objednávky? To predsa nie je žiadne „kúpenie“. Nie je tá e-mailová komunikácia pre takýto obchodný model potom vlastne nadbytočná? To môžeš predsa rovno zverejniť odkazy na súbory kníh na svojom webe s tým, že kto chce, nech niečo zaplatí.
Mattts90
Profil
Přemýšlím, čeho se chytit.

@_es: Nechci úplně zveřejňovat odkazy na stáhnutí - tak jsem to nemyslel. Chtěl bych, aby stažení předcházela nějaká procedura - jednoduchá, jestli rozumíš :-) odkaz by se mohl objevit v odeslání objednávky jako potvrzení. Nemyslím si, že si to musí nutně odporovat. Pokud nakupující zvolí platbu převodem, pak mu přijde potvrzení objednávky emailem už s knihou a číslo účtu, na který má zaplatit - a bude ryze na něm, zda to nakonec udělá nebo ne...

@pcmanik: Nevím jak realizovat právě odeslání emailu systémem, když si uživatel koupí knihu. E-shopy nabízejí nastavení znění emailu, ale problém je, že to je pro každé zboží stejné. Nezáleží, jestli si koupíš ledničku, pračku nebo bečku piva. Vždy Ti přijde stejný email s potvrzením objednávky s vygenerovaným číslem...

Samozřejmě můžu udělat toto: "Pošlete mi peníze, já Vám pošlu odkaz." Ale já osobně, když si koupím e-knihu, chci si ji do deseti minut začít číst. Já opravdu nevím, jak začít nebo čeho se chytit... Zatím tak jediná možnost je ta, že budu například na webnode nabízet několik e-knih, a když zákazník odešle objednávku, přijdou mu odkazy na všechny z těch prodávaných e-knih. Navíc si myslím, že by měla být možnost platit i platební bránou, ale ty jsou většinou drahé. Je možnost mít třeba na pay pal externí platební bránu, na který se uživatel dostane přes link? Pak bych eventuálně mohl posílat odkazy na stáhnutí e-knih na požádání a připojit k emailu číslo účtu či odkaz na pay pal platebí bránu... Co myslíte?
Zechy
Profil
Mattts90:
Když kupuju takhle něco po internetu digitálně, tak jsem si nevšiml jiného způsobu úhrady než kartou.

Což je i logické, jelikož když si kupuju něco na stáhnutí nebo mám klíč obdržet emailem, chci ho obdržet hned a nejrychlejší způsob je zaplatit kartou, kdy se peníze okamžitě vydají na cestu a prodejce může mít klidné svědomí, když se pak hned po platbě odeslal email.

Jinak, PayPal něco takového určitě bude mít, nedávno jsem využíval xp-dev a tam se nedalo zase platit jinak, než přes paypal. A taky to bylo do pěti minut potvrzené jako zaplacené.
Keeehi
Profil
Mattts90:
Vždy Ti přijde stejný email s potvrzením objednávky s vygenerovaným číslem.
Takže není stejný, mění se tam minimálně to generované číslo.
Reálně se tam mění mnohem víc věcí. Určitě by to jít mělo. A pokud to v jednom nepůjde, tak vyzkoušej jiný, jsou jich kvanta.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0