Autor Zpráva
PatrikT
Profil
Dobrý den, mohu mít pro jeden web dva soubory "style.css" (druhý prostě "style2.css") ? Rád bych měl půlku webu nastylovanou tak a druhou půlku zase onak. Vím, že třeba obrázky atd mohu nastylovat různě v jednom souboru, ale třeba taková čára (hr) je jen jedna. Když ji nastyluju třeba bílou, 1px širokou a 60px odskočenou dolů, tak bude prostě na celém webu takto nastavená, ale já potřebuji mít i čáru bílou, 30px odskočenou atd. A tag "hr" je jen jeden. Nejde mít třeba tag hr2. Pokud jde nastylovat čára v jednom souboru různě, tak budu také rád za odpověď. Nicméně pořád bych měl raději na jednom webu dva soubory style.css.
A druhá část dotazu je, zda mohu mít nevyplněný odstavec <p>. Prostě klasicky je to takto:
<p>
nějaký text
</p>

ale já bych rád měl jen tohle (z důvodu, že to p lze různě stylovat, což mi vyhovuje):
<p>
</p>
Je to tak možné?
Díky.
user
Profil *
Vlastní styly

PatrikT:
mohu mít nevyplněný odstavec
Raději používej např. div
pcmanik
Profil
PatrikT:
Nepotrebuješ dva súbory style.css. To čo potrebuješ sú triedy a identifikátory v CSS.

(z důvodu, že to p lze různě stylovat, což mi vyhovuje
Rovnako dobre sa dá štýlovať každý element, ak nepočítame niektoré formulárové prvky.
Bubák
Profil
PatrikT:
Dobrý den, mohu mít pro jeden web dva soubory "style.css" (druhý prostě "style2.css") ?
Můžeš, ale v praxi to funguje tak, jako bys měl vše v jednom, přičemž záleží na pořadí.
Záměrně jsem vynechal povídání o atributu scope, který není podporován žádným prohlížečem.

Nejde mít třeba tag hr2
Jak se dočteš třebas v userem odkázaném článku, můžeš mít třebas
<hr class="odskocena">
a v CSS souboru
.odskocena { ... ; ... ;}

třeba obrázky atd mohu nastylovat různě v jednom souboru
p lze různě stylovat
tag "hr" je jen jeden
Pokud dokážeš různě nastylovat obrázky IMG a odstavce P, tak stejně je to s vodorovnou čárou HR, nevím, proč s tím máš problém.
PatrikT
Profil
Díky za odpovědi. Já právě nevěděl jak nastylovat hr když je její zápis <hr />. Prostě to bude <hr class= něco> OK tím pádem to je jasné.


Tak už tedy vím jak nastylovat více čar v jednom souboru. Ale hlavní problém setrvává. Mám stránku, kde je obrázek, pod ním 10px místo, pak chci čáru a pod ní text. Jenže ani za boha tu čáru tam nemůžu dostat. V html mám pod sebou:
img
hr
p

ale prohlížeč čáru neukáže. Ale když to přehodím a dám to takto:
img
p
hr

tak už čáru pod textem vidím. Jenže já ji chci nad textem, pod obrázkem. Zkoušel jsem img nastylovat 10px místa dole, čáře jsem nastyloval 10px místa nahoře a stejně tam není.
juriad
Profil
Dodej ukázku, třeba na Živá ukázka
PatrikT
Profil
Hmm v té živé ukázce to funguje :D Že by Opera? Ale jinak čáry ukazuje...
Odkaz: Živá ukázka
Trejpa
Profil
PatrikT:
ale prohlížeč čáru neukáže
Pak děláš něco špatně. Co, to zjistíme, pokud nám své snažení ukážeš. Čára musí normálně fungovat, pokud ji nezprůhledníš, neskryješ, nepřebarvíš dle pozadí, neodsuneš stranou, nezmenšíš nebo nepřekryješ jiným objektem. Osobně tipuji, že obrázku nastavuješ plavání.

Pochopitelně čáru nemusíš dělat jen pomocí <hr>. Stačí nastylovat odstavec, ve kterém bude obrázek (příklad).


PatrikT:
Hmm v té živé ukázce to funguje :D
Jistě, když jsi vynechal styly, které to způsobují.
PatrikT
Profil
Jako styly té čáry? Dal jsem tam prostě jen hr, styly bych jinak neřešil kdyby prosté hr fungovalo. Styly jsem tam dal až pak, když jsem chtěl zkusit její odskočení. I se styly nefunguje hned pod obrázkem (pod textem pak ano).


Tak jak to je v té živé ukázce (kde čáru vidím), tak prostě u mě vidět není. Je jedno jestli té čáře dám styly.
Trejpa
Profil
PatrikT:
Jako styly té čáry?
Jako všechny styly, které se k ukázce vztahují. Pravděpodobně jsi problém způsobil jiným stylem. Nebo jejich kombinací.
PatrikT
Profil
Zkusím ještě ten obrázek.


Trejpa: tak tím nastylovaným odstavcem s obrázkem to funguje :) Díky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0