Autor Zpráva
robbie
Profil
Ahoj, mám neobvyklý problém, cokoliv napíšu do pole Input v php formulíři, tak je česky v pořádku, ale problém je v poli textarea, tak už to píše takhle např. vypadá slovo čeština: ÄŤeština.

Kodování stránky je v UTF-8
Stranka je dělaná Boostrapem.
Email formulář je v php.
Nesetkal se někdo s podobnými problémy?
Davex
Profil
Takže, když se něco píše do <textarea> v prohlížeči, tak se v průběhu psaní zobrazují špatně znaky s diakritikou? S tím jsem se ještě nesetkal - ukaž.
robbie
Profil
Ne v průběhu. Napíšu něco do formuláře do pole textarea a v mailu mi to nezobrazi spravne cestinu. Pokud ale napisu neco do input pole , tak je to v mailu ok. Tohle jsem jeste neresil.
pcmanik
Profil
robbie:
Neposielaj emaily pomocou funkcie mail() ale nejakou knižnicou. Napr. PHPMailer
Keeehi
Profil
Nejčastější potíže s PHP (FAQ) » Kódování e-mailu, aneb abychom neposílali otazníky.
robbie
Profil
pcmanik:
A chci se optat, pokud bych užil PHPMailer, to znamená, že muhu na svých stránkách nechat normálně nakodovaný html formulář? Nebo budu muset dát na web odkaz na nějakou online službu? Ptám se čistě informativně zatím. Děkuju
Keeehi
Profil
PHPMailer je jen knihovna. Vše může zůstat jak to máš, jen volání funkce mail() nahradíš tou knihovnou. Pokud teď tvůj kód vypadá nějak tako
// kód
mail($to, $subject, $message);
//kód

tak pak bude vypadat třeba takto:
// kód
$mail = new PHPMailer;
$mail->addAddress($to);
$mail->Subject = $subject;
$mail->Body = $message;
$mail->send()
//kód

PHPMailer toho zamozřejmě umí víc, takže těch metod budeš volat asi více a lépe. Toto je jen ukázka, že změny by měly být potřeba jen v PHP části a teoreticky jen na jednom místě.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0