« 1 2
Autor Zpráva
Wily.
Profil *
btw:
"Mimo tema: Skoda, ze nestahuji obrazky pro a:hover, jeste predtim, nez k tomu hover dojde :-) Leo"

..neprotirečíte si ? :o) lol
Leo
Profil
"Ja v tom background-position nevidim žiadnu výhodu."

To je dost smutny vysledek meho vcerejsiho usili tady :-) Zaprve - preload se udela i bez JavaScriptu (to neni vyhoda?) a za druhe - podstatne se zmensi pocet obrazku, ktere se musi stahovat ze serveru. Procetl jste si ten pixyho clanek vubec? Leo
Wily.
Profil *
zmenší jako zníži ? :o)
(Obrázok sa zmenší a počet sa sníži. Obrázok sa nesníži a počet sa nezmenší.)

Já ten článok znám naspameť. Jedinú výhodu Preloudu vydím v tom že ak nemá klient povolený JavaScript tak je prúser. Inak to vyjde narovnako.

Leopodstatne se zmensi pocet obrazku, ktere se musi stahovat ze serveru. Ja si niesom istý ale nehovoríme celú tu dobu len o jednom obrázku ?
Leo
Profil
"Mimo tema: Skoda, ze nestahuji obrazky pro a:hover, jeste predtim, nez k tomu hover dojde :-) Leo"
..neprotirečíte si ? :o) lol

Neprotirecim, jeste dokazu udrzet myslenku :-) Jakmile prohlizec narazi v CSS na pravidlo a:hover, kde je background-image, tak si ten obrazek nestahne (narozdil od obrazku na pozadi treba pro a). Ze serveru si ho vyzada az ve chvili kdyz uzivatel na odkaz najede kurzorem mysi, uz je jasne, co mi na prohlizecich vadi? Leo
Leo
Profil
"Ja si niesom istý ale nehovoríme celú tu dobu len o jednom obrázku?"

V teto chvili uz opravdu nevim co resime. Pokud mate jeste porad nejaky problem a dotaz, zkuste ho popsat znovu. Leo
radek
Profil *
Pokusil jsem se o čistě CSS rollover, ale nedělal jsem to pomocí background-position, ale pomocí position: relative a overflow: hidden. Největší rozdíl oproti obrázku o obrázkovému pozadí vidím v tom, že pozadí se implicitně netiskne. Kód obojího řešení je přibližně stejně složitý a jako výhodu vidím v tom že jde o CSS, ne o skriptování. Mimochodem u půlky skriptovaných rolloverů nefunfují odkazy při zákazu skriptování, což je chybou autora, pokud použije nějaké odfláknuté instantní řešení.
Leo
Profil
Pokud jde o tisk (a obecne i ukladani stranek) pak se to tyka obecne nahrady textu obrazkem - musi se ten text prekryt obrazkem, takze bez obrazku, ale se zapnutym CSS bude videt text. Zatimco u tisku existuje media="print", v druhem pripade nic jako media="save" neexistuje... Leo
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0