Autor Zpráva
Adrienna
Profil
Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Přestěhovala jsem původní eshopové stránky na nové a aktuálně má název webu jiný tvar. Původně tedy www.eshop.naturis.cz. A aktuálně potřebuji aby se www.eshop.naturis.cz směroval na www.naturis.cz. Součástí těchto stránek je nyní i eshop. Původně byli stránky www.eshop.naturis.cz a www.naturis.cz úplně oddělené na jiných systémech. Teď je to dohromady. Na hostingu mi napsali, že to směrování musím upravit v htaccess. Poradíte mi prosím, jak to mám udělat?
Tohle mi napsal hosting:
na www.naturis.cz upravit .htaccess, aby se změnila URL.
Hando
Profil
Zdravím, toto by mělo pomoci. :)
Mod_rewrite » Podmínky RewriteCond
Adrienna
Profil
Hando:
Děkuji moc, mrknu na to večer, jak se dostanu domů.
Adrienna
Profil
Dobrý den, našla jsem na ftp soubor htaccess.txt, ale nevím, jak tam vložit příkazy, které potřebuji. Soubor je jakoby uzamčený. Nedá se do něj psát. Nevíte, jak ho odemknout? Potřebuji tam přidat tyto příkazy:


RewriteCond %{HTTP_HOST} ^eshop.naturis\.cz [NC]
RewriteRule ^(.*)$ www.naturis.cz/$1 [R=301,QSA,L]

A taky

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.naturis\.cz [NC]
RewriteRule (.*) naturis.cz/$1 [R=301,QSA]
Hando
Profil
Soubor htaccess.txt není to samé, jako .htaccess - ten je potřeba nahrát na server. Ten soubor se dá vytvořit třeba i v poznámkovém bloku a následně změnit koncovku, ale přesný postup už závisí na operačním systému uživatele atd.
Zde je to tuším popsané:
Soubor .htaccess
Adrienna
Profil
Hando:
Děkuji. Já už tam ten soubor mám. Tedy pardon. Ano i ten .htaccess. Jen tedy nevím, jak se do něj dostanu. Já na něj kliknu a otevře se. Ale nejde do něj psát.


Hando:
Dokázal byste mi s tím nějak pomoci? Já s tím nehnu a nepoznám už co tam jde udělat a nejde.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0