Autor Zpráva
JP77
Profil
Potřeboval bych poradit jestli existuje program pro hromadnou úpravu html nebo txt souborů, kde by bylo navíc počítadlo jako bývá u hromadného přejmenování souborů. Příklad je pro primitivní fotogalerii se znalostí pouze html, css, kde každá stránka je stejná a jen se postupně mění číslo obrázku nebo číslo stránky a stránek je třeba 100.
Díky.
Hando
Profil
Vím, že se na to přímo neptáš, ale skutečně potřebuješ dělat tolik stránek, kde většina jejich obsahu bude stejná?
Pokud je požadavek "pouze html, css" z důvodu, že jiné věci neovládáš, tak se toho neboj - zrovna třeba php je na tohle celkem ideální a tyhle věci jsou udělat rychle, nehledě na mraky řešení, které jsou k dispozici zdarma a formou návodů...
juriad_
Profil *
I kdybys nemohl ve výsledku PHP použít, je lepší napsat skript v PHP, který se bude chovat jako klasická galerie, a následně pomocí wgetu (nebo jiných nástrojů) celou galerii uložit do HTML.
JP77
Profil
Díky za odpovědi. Takže víte jen o možnosti pomocí php. Na první otázku musím odpovědět že obsah na 100 stránkách nebude stejný, když na každým bude jiná fotka :-D Stránka bude svou strukturou úplně stejná, ale fotky různé. Obyčejná fotogalerie takhle funguje, pokud vím. Například program na fotky ZPS to dělá právě tak, že mně vyrobí fotogalerii kde pro každou fotku vyrobí samostatnou stránku, ale ty fg mají nevýhody např rozmístěním, které jsem úpravou css nepořidil dost vylepšit. Radši si to vyrobím sám a nemůžu pochopit že by neexistoval program, nějaký správce souborů co by neuměl při nahrazení slova využít počítadlo jaký je k dispozici při hromadném přejmenování souborů. Je mně jasný že php je všehoschopný, jen na něj nějak nemám chuť se ho učit, aspoň zatím. Možná tady jsou jen znalci, kteří php všichni znají, tím umí vyřešit vše a pak neví o programech, který používají ti co php neumí :-) Myslím jen nějaký ty pro úpravu textových souborů, ne ty co generují html kód.
Keeehi
Profil
JP77:
Možná tady jsou jen znalci, kteří php všichni znají, tím umí vyřešit vše a pak neví o programech, který používají ti co php neumí :-)
To je dost možné. Ono je totiž celkem dost jednoduché toho dosáhnout pomocí jednoduchého scriptíku v téměř jakémkoli jazyce. Proto nás asi nikdy nenapadalo na to shánět nějaký nástroj.
JP77
Profil
Keeehi:
Jasný, díky za odpovědi :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0