Autor Zpráva
Jaxxx2
Profil *
Dobrý den, chtěl jsem tvořit pěkné weby, ale nakonec z toho vždy vyleze "cosi" v html a css. HTML základy zvládám, ale když k tomu přidám css, tak se mi buď prvky kryjí nebo je web celý rozházený nebo je sice dobrý po stránce kódu, ale po grafické příšerný. Zde na Jak psát web jsem se naučil právě toto, ale už nevím, jak hledat dál. Proto bych se rád zeptal na několik drobností:

Jaký je rozdíl mezi absolutním a relativním pozicováním (popř. jiným), jaké kdy používat (nejlépe uvést příklady).
Potom bych se chtěl zeptat, jestli se má cenu začít učit PHP nebo raději nějaký jiný jazyk? A vůbec co se naučit, abych mohl bez problému tvořit webové stránky s nějakým svým cms (kdy bych si mohl vytvořit cms). Tvořit stránky typu all in one page, kdy bych jen klikl na odkaz a nějakou animací by se změnil obsah stránky. Potom bych chtěl tvořit různé vyhledávače a přehrávače na web.

Vím, že je tu ode mě požadavků trochu moc, ale doufám, že se někdo najde a odpoví mi.
Krakatoa
Profil
Rozdíl mezi absolutním a relativním pozicováním včetně příkladů máš přece vysvětlený tu:
CSS pozicování
Position
Pokud chceš udělat svůj cms v php tak ano, má cenu se začít učit php. Pokud chceš naskriptovat nebo naprogramovat svůj cms v jiném jazyce tak se začni učit ten jazyk, ve kterém cms chceš naskriptovat nebo naprogramovat.
Abys udělal toto:
Tvořit stránky typu all in one page, kdy bych jen klikl na odkaz a nějakou animací by se změnil obsah stránky.
tak by to chtělo umět html, css, javascript a php.
A ještě doplním k tomu pozicování, já používám na navigační menu na stránce fixed při velké šířce (například monitor) a static při malé šířce (například mobil).
Bubák
Profil
Pro začátek bych doporučil vyhnout se pozicivání, až na nějaké výjimky zmíněné v Relativní pozicování trápí začátečníky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0