Autor Zpráva
frederiklatka
Profil
Ahoj,
z této stránky už nějakou dobu čerpám. Přiznám se skončil jsem u html, na scc a javaScript jsem byl línej. Chtěl bych se je ale naučit a to i s php. Píšu hlavě proto že jsem chtěl publikovat nějaký obsah, zkoušel jsem systémy Windows driver a jeho dalších funkcí, zkoušel jsem i Google (blogger,weby,google+) nic ale nesplňuje funkci stánek zdarma a ostatní firmy co toto nabízejí vždy v tom mají nějaké ale!
Proto bych si chtěl založit svůj vlastní server do kterého bych nahrál pohodlně soubory (tak jako to dělám v pc zkušebně, že vytvořím soubor html atd atd) a nemusel se crcat s nějakými omezeními. Ale nevím jak nato. A chtěl bych alespoň nějaký polopatický náhled jak se taková věc provádí.
mím cílem je mít plně upravitelné stránky bez reklam a zadarmo + nemám potřebu mít vlastní doménu jen když se tam ostatní dostanou přes odkaz
jo a ještě bych to chtěl spravovat pomocí prohlížeče, to proto a bych to mohl upravovat i z veřejných pc nebo androidu.

tet když se na to koukám tak ten konec asi není úplně reálný :/
díky moc že mi na tohle odpovíte alespoň "co že to vlastně chceš?"
Radek9
Profil
frederiklatka:
plně upravitelné stránky bez reklam a zadarmo
Pokud nemáš k dispozici vlastní server na veřejné IP, který by běžel 24/7, tak to asi dostaneš jen těžko.

nemám potřebu mít vlastní doménu jen když se tam ostatní dostanou přes odkaz
Většina freehostingů nabízí různé domény třetího řádu zdarma.

ještě bych to chtěl spravovat pomocí prohlížeče
V tom případě potřebuješ nějaký redakční systém.

Pokud ti jde o nějaký blog a nevadí ti malá textová reklama v patičce, můžeš využít například Endoru. V administraci je možné na jedno kliknutí nainstalovat RS, na výběr jich tam máš docela dost.
frederiklatka
Profil
nonstop server bych si chtěl pořídit jelikož web budu mít fyzicky u sebe a poskytovatel mi jej nebude moc zmazat

a co je hlavní můžu jej psát v kodu html atd... php a další. na to jsem u žádného freehostingů nenarazil (uprava html,css,java.... a php)


asi by to běželo na Odkaz Alza
Hando
Profil
Ahoj.

No, myšlenka vlastního serveru je sice hezká, ale když si spočítáš, kolik to žere energie, pokud to má běžet 24/7, tak už to takové terno není. Jednak na to zatím asi nebudeš mít dostatečné vědomosti, ale ani se to nevyplatí.
Pokud to máš na učení, tak se na to vybodni a používej localhost.
Aby ti běžely stránky třeba s php, tak potřebuješ apache server, což pochybuji, že bude umět kdejaké NAS, jehož "obal" jsi uvedl v odkazu.

frederiklatka:
a co je hlavní můžu jej psát v kodu html atd... php a další.
Když se budeš učit programovat či kódovat, tak stejně (pokud to budeš myslet vážně) skončíš u nějakého IDE a budeš pracovat na localhostu. A je rozumná praxe, že napřed vše odzkoušíš u sebe a teprve potom to nahraješ na ostrý server.

frederiklatka:
nonstop server bych si chtěl pořídit jelikož web budu mít fyzicky u sebe a poskytovatel mi jej nebude moc zmazat
Pokud nebudeš mít svůj server dobře zabezpečený, tak ti to smaže nějaký jiný dobrák. Navíc "poskytovatel" i typu "endora" apod. ti tvůj obsah nebude jen tak bezdůvodně mazat, pokud nebudeš porušovat podmínky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0