Autor Zpráva
Mlocik97
Profil *
Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť aký je rozdiel medzi Thread Safe a Non Thread Safe PHP,... a taktiež v konfigurácii čo dopsať do 'php.validate.executablePath".
Mám nainštalovaný EasyPHP Devserver akurát potrebujem sa zbaviť hlášky:

Cannot validate the php file. The php program was not found. Use the 'php.validate.executablePath' setting to configure the location of 'php'



p.s. PHP.exe mám v "C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-16.1\eds-binaries\php\php5619vc11x86x161218123430\php.exe"


ok tak už to mám...
namiesto
"php.validate.executablePath": "C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-16.1\eds-binaries\php\php5619vc11x86x161218123430\php.exe"

som do settings.json napsal

"php.validate.executablePath": "C:\\Program Files (x86)\\EasyPHP-Devserver-16.1\\eds-binaries\\php\\php5619vc11x86x161218123430\\php.exe"

(teda upravil lomítka na dvojté) a funguje to!

takže už mi stačí iba vysvetliť ten rozdiel medzi Thread Safe a Non Thread Safe PHP
Joker
Profil
Mlocik97:
mohli by ste mi poradiť aký je rozdiel medzi Thread Safe a Non Thread Safe PHP

Thread-safe verze by měla zvládat spouštění ve více vláknech.

Na druhé straně se zároveň nedoporučuje PHP používat v situacích, kdy by to bylo potřeba.
Přesněji: Doporučuje se raději prostředí s PHP konfigurovat tak, aby PHP vícevláknově neběželo.

Konkrétně, co jsem četl, při použití PHP v režimu CGI/FastCGI nebo příkazové řádky na thread-safety nezáleží (nespouští se ve více vláknech).
Pokud je PHP instalované přímo jako modul Apache a zároveň je Apache nastavený jako vícevláknový (threaded MPM), pak PHP musí být thread-safe.
Zároveň se ale takové nastavení nedoporučuje.

Viz také podobný dotaz na StackOverflow (v angličtině)
Mlocik97
Profil *
Joker:
Ďakujem, moc ste mi pomohli.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0