Autor Zpráva
Brb3321
Profil *
Zajimalo by me, zda je nejaka sance se alespon castecne branit proxy a anonymizerum?U proxy to bude asi tezke (black list nejaky?) ale u anonymizeru by snad sance mohla byt :) napadlo me kontrolovat zda IP ma http port ale bohuzel hodne routeru pracuje prave na tomto portu :(
urcite to zde bylo i probirano le novy nadhled by nebyl od veci :)


Jeste dodam... jde mi o to za chci zablokovat pristup z nekterych statu, ale bohuzel mi stale chodi pres vselijake proxy a anonymizery...

Moderátor Chamurappi: Titulek „Je nejaka sance se branit?“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Keeehi
Profil
Brb3321:
Zajimalo by me, zda je nejaka sance se alespon castecne branit proxy a anonymizerum?
Odpověď: Ne.

Zabráníš možná neznámým. Pokud si ale někdo nastavuje proxy a evidentně chce se k tobě dostat protože obchází překážky, tak tomu nezabráníš. Vždy si cestu najde.
Joker
Profil
Brb3321:
Zajimalo by me, zda je nejaka sance se alespon castecne branit proxy a anonymizerum?

Není.
Jediný rozdíl mezi proxy a normálním klientem je, že proxy tu komunikaci přeposílá někam jinam. Což při pohledu zvenku není vidět.

Takže leda blokovat adresy známých proxy.

napadlo me kontrolovat zda IP ma http port
To je úplně k ničemu, z toho, jestli IP komunikuje nebo nekomunikuje na portu 80, se nedá vůbec nic vyvodit.
_es
Profil
Brb3321:
jde mi o to za chci zablokovat pristup z nekterych statu
A mohol by si prezradiť dôvod takého zablokovania?
Brb3321
Profil *
Nebod licence muze platit jen pro EU ... treba :)
Keeehi
Profil
Brb3321:
Licence je snad pro uživatele ne? To že jsem ale uživatel z České Republiky ještě ale neznamená, že se budu na tvůj server připojovat taky odsud. Co když moje firma pro kterou pracuji má centrálu v Americe a všechna komunikace (tedy i ta z mého firemního laptopu) musí nejdříve projít to tamější firewall? S tím prostě nic neudělám. Jak to, že mi tedy bráníš ve využívání služby?
Joker
Profil
Brb3321:
Nebod licence muze platit jen pro EU

V tom případě bych po poskytovateli licence chtěl nějaké (později dokazatelné) vyjádření ohledně toho, jaký způsob ochrany považuje za adekvátní.

Rozhodně bych nepodepisoval nic, kde bych se coby držitel licence vystavil sankci jen za to, že existovala možnost přístupu z nelicencovaných zemí.
ProbablyYes
Profil
Keeehi:
Sám si přeci může stanovit, za jakých podmínek bude jeho služba uživatelům dostupná. Stejně jako když si koupíš hru v Rusku a začneš ji využívat u nás. Nikoho nezajímáš, účet se ti zablokuje a tím to končí. Při poskytování služby se vždycky nakonec musí dělat kompromisy, které omezí část uživatelů - u distributorů her, u hostingů - všude.
Akorát nesmyslně dloubeš do někoho, kdo se pravděpodobně snaží zabránit škodné v útocích na web.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0