Autor Zpráva
samorost
Profil
jak se pracuje se soubory, ktere jsou urcene ku stahnuti jinym uzivatelem ?
Teda vytvorit adresar, kde budou napriklad soubory z Eagle (plosne spoje), ktere by si uzivatel mohl stahnout.

diky
Keeehi
Profil
Nejsem si úplně jistý, čeho chceš dosáhnout. Když uživatel klepne na odkaz, tak aby se mu soubor stáhl místo toho, aby se jen zobrazil v prohlížeči?
samorost
Profil
ono je to jedno, může se zobrazit adresár, kde si vybere soubor na stáhnutí anebo může být přímo odkaz na stáhnuti *.sch nebo *.brd
těžko se budou takové soubory zobrazovat v prohližeči, nepoznam wiever na soubory od Eagle.
---
Navrhnite prostě způsob, jak se dá něco zapsat do paměti webu a potom aby měl uživatel možnost to stáhnout.
Keeehi
Profil
samorost:
Když už je něco na serveru, tak stahování je jednoduché. Stačí vypsat obsah adresáře, kam to budeš nahrávat.
www.pehapko.cz/programujeme-v-php/soubory
Výpis souborů ve složce

Nahrání souborů na server:
PHP triky - Ukládání souborů od uživatele - stačí upravit pole povolených koncovek a odstranit poslední podmínku (neuploaduješ obrázky)
mckay
Profil
samorost:

Navrhnite prostě způsob, jak se dá něco zapsat do paměti webu a potom aby měl uživatel možnost to stáhnout.

Nejprve se budete muset rozhodnout, jak chcete, aby se soubory přidávaly na web. Budete je přidávat Vy sám, nebo to budou dělat ostatní uživatelé?
- budete-li je přidávat sám, pravděpodobně budete i sám vytvářet adresáře přes sFTP klienta, například Filezilla se docela používá, a do případných adresářů budete nahrávat Vaše soubory z Eaglu.
- pokud budete chtít aby ostatní uživatelé nahrávali soubory na web a vytvářeli adresáře, v závislosti na jejich počtu můžete vytvořit pro každého jeho vlastní (nebo dle Vaší důvěry v ně sdílený) sFTP přihlašovací údaje a budou to dělat zrovna tak jako byste to dělal Vy v předchozím bodě
- nebo můžete naprogramovat informační systém, který většinu těchto věcí bude řešit přímo z prohlížeče, každý bude mít vlastní přihlašovací údaje a bude nahrávat soubory sám o sobě do svých adresářů, možností je spousta, že.

Co se downloadu souborů týče, jsem si velmi jistý, že *.sch a *.brd soubory budou prohlížečem automaticky nabízeny ke stáhnutí, nikoliv k zobrazení (maximálně kdyby prohlížeč věděl, že to je přípona souborů pro Eagle a nabídl to rovnou spustit přes Eagle - to by například mohl dělat Internet Explorer).

Spíše budete řešit, jak zobrazit všechny soubory na webu uživatelům. Je zde opět více možností.
- povolit něco zvané directory browsing a sice, že když uživatelé vlezou do nějakého adresáře na Vašem webu, který nemá index.html bude jim vypsán obsah adresáře namísto kódu 403 forbidden
- v případě informačního systému si pravděpodobně budete chtít naprogramovat rozhraní pro procházení adresářových struktur v nějakém smyslu více odpovídajícím případům použití, které máte jistě na mysli
- eventuelně kombinací obou výše zmíněných byste mohl mít zájem pouze napsat si jednoduchý skriptík, který by vygeneroval odkazy na existující adresáře v rámci adresářové struktury Vašeho webu, přičemž by bylo předpokládáno zapnuté directory browsing aby uživatelé po kliknutí na odkaz a dostání se k adresářům mohli již stahovat konkrétní soubory


Doufám, že takový návrh by Vás mohl posunout blíže k tomu, jak svůj problém realizovat. Pokud jste návrhem snad myslel, abychom to tu i napsali a naprogramovali, pak Vás přesměruji do sekce Práce a zakázky. :)
samorost
Profil
toto je muj web www.loconet.esy.es
a chtel bych tam udelat odkazy na stahnuti jednotlivych souboru z Eagle pro zajemce.
To same plati pro soubory *.hex, kde jsou programy do procesoru.
Je ponekud otravne to kazdemu posilat samostatne.
---
napriklad odrazku odkazy bych zmenil na "Na stahnuti" a tam dal vsechny soubory, ktere lze stahnout
Davex
Profil
samorost:
Soubory s danými příponami nemají běžně v konfiguraci webserveru nadefinovaný Content-Type podle kterého se prohlížeče rozhodují, co s nimi budou dělat. Stačí tedy do souboru se jménem .htaccess v kořenovém adresáři webu vložit následující řádky a soubory se potom budou nabízet ke stažení místo zobrazení obsahu:

AddType application/x-hex .hex
AddType application/x-brd .brd
AddType application/x-sch .sch
samorost
Profil
takze staci do skryteho submenu nahrat vsechny soubory ku stazeni a pomoci <a href> na kazdy jeden ukazat a program sam ukaze uzivateli nabidku "ulozit" ?
Davex
Profil
Ano, po nahrání souborů do adresáře na webu, umístění odkazů <a href="...">...</a> na stránku a vyrobení souboru .htaccess se po kliknutí na odkaz nabídne dialog k uložení souboru. Ještě lepší by možná bylo, kdyby se všechny spolu související soubory zkomprimovaly do ZIP archivu, aby lidé nemuseli soubory stahovat jednotlivě.
samorost
Profil
dekuji pekne

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0