Autor Zpráva
Mlocik97
Profil
Aký je hlavný rozdiel medzi Library a Framework, zatial jediný rozdiel čo viem je to že zatial čo framework "volá" kód, tak u Library je to naopak, ten je volaný kódom.
Keeehi
Profil
Library si většinou můžeš představit jako nějakou černou skříňku, která má na povrchu nějaké vstupní body a pomocí nich s ní komunikuješ. Předáš jí data, ona s nimi něco udělá, vrátí , odešle a tak různě. Je zdokumentované, jak s ní komunikovat, jaká data předávat, jaká můžeš očekávat. Ale to co se děje uvnitř tě vůbec nezajímá.
Framework je nějaké připravené prostředí, ve kterém vytváříš svůj projekt. Frameworky poskytují nějakou základní kostru tvému projektu, řeší základní problémy, které se u většiny projektů vyskytují (u webových aplikací to bude například routování, autentizace uživatelů, práce s databází a mnoho dlašího). To má za následek, že se nemusíš zabývat těmito klasickými problémy a můžeš se rovnou vrhnout na řešení toho, kvůli čemu ten projet tvoříš. Framework ti taky pomáhá zůstat konzisentní v návrhu, protože každý problém se dá řešit mnoha způsoby. Většina frameworků má však určitý doporučený postup, či filozofii, jak k řešení problémů přistupovat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0