« 1 2
Autor Zpráva
Jakub
Profil
Tin
V Internet Exploreru. Jinde naštěstí písmo zvětšit jde bez ohledu na jednotku.
Plaváček
Profil
Tin:

Pokud budu puntičkář, jedná se o jednotku relativní, protože velikost pixelu bude na každém výstupním zařízení jiná (na kvalitním monitoru kupříkladu 0,1mm, na projekčním plátně klidně 5cm). Čili tvrzení, že 1px je pořád 1px není tak docela pravdivé i proto, že pixel nemá stanovenou pevnou velikost (na rozdíl třeba od palců in nebo typografického bodu pt).
Tin
Profil
Jakub: Nechtěl jsem to komplikovat, ale Opera zvětšuje CELOU stránku (prostě zoom), tj. vůči ostatnímu je to pořád stejně velký
Tin
Profil
Plaváček: ale to už je zase problém toho plátna nebo monitoru, jak má ten jeden pixel velkej. Ale stále to je jeden pixel a ne třeba 2px
Plaváček
Profil
Ale jistě, já jenom podotknul, že vzato přísně technicky NENI pixel absolutní jednotka.
Tin
Profil
a co mu řikat relativně absolutní.... ;-)))
Timy
Profil
Plaváček
Ale jistě, já jenom podotknul, že vzato přísně technicky NENI pixel absolutní jednotka.
No ale v tom případě není absolutní nic :-).
Tin
Profil
Timy: je -- cm, mm apod. po vytisknutí
Leo
Profil
"px je absolutní v tom, že 1px je to pořád 1px a nemůže se zvětšit. Bez ohledu na snahu zvětšit si písmo"

Tak tomu nerozumim ani zbla. Chcete rict, ze se neodvozuje od zakladni velikosti pisma nastavene uzivatelem, zatimco procenta, em a ex ano? Leo
Tin
Profil
Leo: ano, přesně tak
pixel je obrazový bod. To, co vidíš, když se koukneš na monitor nebo televizi lupou
Leo
Profil
"pixel je obrazový bod. To, co vidíš, když se koukneš na monitor nebo televizi lupou"

To bych tak trochu vedel, i kdyz to, co vidite pod lupou je neco jinyho, Leo
Tin
Profil
jo, měl bych vidět červený, zelený a modrý "puntík" a ty mi dohromady dají ten 1px
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0