Autor Zpráva
Staho
Profil
Dobry deň. Potreboval b y som radu. Na stránke potrebujem aktualizovať údaje každý týždeň (ručne prepisujem alebo ak nemám čas tak to uložím do pdf čo nieje veľmi vhodné) z wordu na stránku. Je možne to nejako "z automatizovať" aby si stránka natiahla údaje z wordovského dokumentu po "prepisani" dokumentu na servery?
Kcko
Profil
Staho:
Lze, určitě bude nějaká knihovna např. v PHP, která bude umět zanalyzovat a rozebrat obsah Word dokumentu. Musí to být word?
Určitě Ti pomůže PHP skript (knihovna) a pak CRON, který bude pravidelně volat nějakou URL kde se to celé bude "tvořit".
Tomášeek
Profil
Staho:
Je možne to nejako "z automatizovať" aby si stránka natiahla údaje z wordovského dokumentu po "prepisani" dokumentu na servery?
Ano.

Ale abych odpověděl šířeji než na položenou otázku. Cronem budeš kontrolovat dokument, zda je novější než poslední nahraný. Pokud je novější, zpracuješ jej a zaktualizuješ na webu.

Pokud můžeš volit i jiný formát než Word, mohlo by ti to ulehčit práci s dokumentem, tedy jeho parsování.
Staho
Profil
Ten dokument mi posielajú vo worde nieje nutne aby bol v takom formate. Teoreticky ho môžem previesť do pdf. Alebo aky by bol vhodny format?
Tomášeek
Profil
Staho:
Nejlépe (nejsnáze) se zpracovává plaintext (čili txt), nebo XML, které je pro strojové čtení určené.

Parsovat se dá i Word (a prakticky cokoliv jiného), existují knihovny, které ti práci usnadní.
Staho
Profil
Tomášeek:
ďakujem za tvoj čas. Ja som začiatočnik mohol by si ma trocha naviesť kde sa dostanem k tym knihovnam ale troška to bližšie opisať ak si najdeš čas. ďakujem
Tomášeek
Profil
Staho:
kde sa dostanem k tym knihovnam
Na vyhledávači. Doporučuji hledat v angličtině, česky toho asi moc nenajdeš.

Pod knihovnou si představ nějakou "funkci" nebo jejich sadu, která ti pomůže DOC(X) zpracovat. Každá taková knihovna má i příklady užití a dokumentaci, kde se dočteš vše potřebné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0