Autor Zpráva
pavelrejha
Profil
Zdravím,
měl bych dotaz, mám průhledné pozadí u DIVu, ale problém je v tom, že je průhledné v tom DIVu úplně všechno včetně IMG a můj dotaz je: jak prosím vypnu průhlednost u IMG? Předem děkuji za Vaší pomoc.
.okno {
border:5px solid #333333;
margin:15px;
padding:15px;width:auto;
background-color: #000000;
filter: alpha(opacity=75);
-moz-opacity: 0.75;
-khtml-opacity: 0.75;
opacity: 0.75;
}
Slark
Profil
.okno {
margin:15px;
padding:15px;width:auto;
background: rgba(0,0,0,0.75);
}
pavelrejha
Profil
Děkuji, ale lze to i jinak? Ohraničení má být také průhledné, jen to IMG ne...
Tomáš123
Profil
pavelrejha:
Cez celý objekt ide natiahnuť iný čiastočne priehľadný prvok a pohrať sa s vrstvami vykreslenia obrázku (CSS vlastnosť z-index).

Uprav si, prosím, prvý príspevok tak, aby bola v značkách [pre] obalená iba časť s kódom.
Keeehi
Profil
pavelrejha:
Ohraničení má být také průhledné, jen to IMG ne...
Můžeš použít průhlednou barvu i na ohraničení.

Nicméně to co napsal Tomáš123 je správně, jen bych to rád dovysvětlil protože se mi zdá, že někomu kdo o tom nic neví by to nemuselo dojít.
Pokud nějakému prvku nastavíš opacity, tak on a všechny ostatní prvky v něm budou vždy průhledné. A nedá se to ničím změnit.
Existují dvě řešení - použít průhledné barvy jak ukázal Slark.
- nebo tomu prvku opravdu nastavit průhlednost. Vše co ale má být neprůhledné v něm být nemůže. Takže se vytvoří další, který průhlednost mít nebude a napozicuje se nad ten průhledný. Bude to vypadat, jako by to bylo v tom průhledné ale ve skutečnosti to bude nad ním.
pavelrejha
Profil
z-index mi bohužel nepomohl, oželil jsem průhledné ohraničení a využil příspěvek od Slark a je to, takže děkuji za pomoc.
Tomáš123
Profil
pavelrejha:
Môže to vyzerať napríklad takto: Živá ukázka.
Keeehi
Profil
A proč jsi oželil průhledný rámeček? Copak nefunguje border:5px solid rgba(48, 48, 48, 0.75);?

pavelrejha:
z-index mi bohužel nepomohl,
No, zřejmě jsi ho špatně použil. Ovšem když jsi nám neukázal co ti nešlo, nemůžeme ti říct, kde byla chyba.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0