Autor Zpráva
WordpressKokos
Profil
Zdravím, může mi někdo doporučit jak se bránit proti robotům a jak vlastně roboti fungují?

Mám stránku kde uživatelé získavají body za úkoly, čas na stránce atd. a se zvišujícím se počtem registrujících bych potřeboval poradit jaká data mám sledovat, a dávat do databáze, jak se chránit před roboty vybírajícími body atd.

Prosím detailní povídání :)
Keeehi
Profil
Jde to těžko, spíš vůbec. Můžeš snížit pravděpodobnost, že nějaký náhodný bot co navštíví náhodně tvoji stránku správně odešle třeba formulář. Pokud ale někdo vytvoří bota cíleného přímo na tvoji stránku, pak s tím moc neuděláš. Zaprvé nejspíš snížíš použitelnost pro lidi nějakým obětováním a ani tak ti to nemusí pomoct. Znáš tu captchu od googlu, kde máš za úkol klikat na obrázky? Tak úspěšnost správného vyplnění lidmi je 80%. Existují ale roboti, kteří mají úspěšnost nad 90% => automat zvládne tento test lépe než člověk.
M4n
Profil *
No v podmínkách běžného webu to jde spíš snadno a velmi dobře – cílené útoky jsou v takovém případě výjimečné a stačí odfiltrovat roboty, kteří jen tupě odesílají všechny formuláře na které narazí.

Už jen pouhá důsledná kontrola obdržených dat nebo nějaký javascripem vyplněný parametr často bohatě stačí.
Kcko
Profil
WordpressKokos:
Můžeš zkusit tuhle triviální ochranu, funguje mi velmi dobře. github.com/Kcko/spam-protection/blob/master/index.php
WordpressKokos
Profil
Díky Kcko, uplně jsem zapomněl že už jsem tuto simple ochranu na webu jednou měl :D Je fakt dobrá

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0