Autor Zpráva
Tic
Profil
V začátku stránky lze užít řádek, do kterého vstoupí vyhledávač, např. Google. Jaký je rozdíl, čím se liší dvě možnosti, kterou umístit?

<meta name="keywords" content="
<meta name="description" content="
pcmanik
Profil
Tic:
Bežne sa umiestňovali obidva meta tagy, avšak už minimálne 5 rokov (nechce sa mi hľadať presný údaj) všetky vyhľadávače ignorujú keywords.
Čiže dôležité je vyplniť len description tak aby mal do max 200 až 250 znakov.

Viac info si vieš aj sám vygoogliť. Je o tom nespočet článkov.
Tic
Profil
Díky, takhle je to srozumitelné, stručné.
Bubák
Profil
Meta tagy » Další informace pro vyhledávače
Je tam hezký odstavec, budu citovat:
Při příležitosti 15. výročí vzniku tohoto návodu (vznikl v dubnu 1998) uvedu malé opakování. Soudě podle dotazů v diskusích je to pořád potřeba. Takže opakujte po mně: "Zadávání meta keywords už 15 let nemá vůbec žádný smysl!"
Teď už je to 20 let ;-)
Pro pořádek, meta tag description má smysl stále.
Tic
Profil
Bubák:
Moje původní otázka: "Jaký je rozdíl, čím se liší dvě možnosti, kterou umístit?" byla taky zvědavá na to, proč asi největší z programátorů, co chystají nová "phphphp" či co všechno chystají, proč asi zaměnili slovo keywords slovem description? Zřejmě novější slovo i odlišně funguje, jen odhaduji.
Hitman
Profil
Nevím jestli je novější, ale funguje opravdu jinak.

Zatímco keywords byl výčet klíčových slov, podle kterých vyhledávač web našel, description slouží jako popisek webu.

Třeba pro tuto diskusi by v keywords bylo: diskuse, php, sql atd. Zatímco v popisku je "Můj hezký web, který umí to a to". Takové krátké shrnutí o Tvé stránce. Samozdřejmě délka 2-3 věty..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0